Itthon kapott ki a Fehérvár a Dunaújvárostól

Két jó formában játszó, azonos mérleggel rendelkező együttes csapott össze vasárnap este a Köfém Sportcsarnokban, a Fehérvár KC fogadta a Dunaújváros együttesét. Taktikus játékkal, végig vezetve a vendégcsapat örülhetett a győzelemnek a találkozó végén.
Fehérvár KC – Dunaújváros 18-26 (12-14)
2013.09.22. 20:43 |

Az előző idényben mindannyiszor, szám szerint négyszer a Fehérvár KC győzött a két csapat mérkőzésein. Vasárnap este azonban másfél év után először fordult a kocka, a Dunaújváros hazavitte mindkét pontot a Köfémből.

Az idei szezonban egyszer sem vezettek még az FKC ellen Székesfehérváron, idegenben is csak a Győr. Most már a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést a vendégcsapat. Ferling és Vincze vezetésével folyamatosan 1-2 gólos előnyben volt az Újváros. A szünetben ugyan csak két találattal vezetett a Mátéfi alakulat, a második 30 perc első 10 percében gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést a Dunaújváros. Ferling 10 és Vincze 6 góljának köszönhetően magabiztosan győzték le a Fradi után a Fehérvárt is.

Fehérvár: Kiss É., Azari (1), Vaszari (1), Tilinger (3), Horváth (2), Hajduch, Siti E. (2), Herr (1), Mayer (3), Kazai(2), Emberovics (2), Benzal (1)