-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Hőségriasztás kedd éjfélig
Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást, szombattól pedig harmadfokúra emelik. Székesfehérváron működnek az ivókutak, klimatizált helyiségek is segítséget nyújtanak a hűsölni vágyóknak.
2026.06.24. -
Színes virágok Fehérváron
Idén is színes egynyári virágágyásokkal díszíti Székesfehérvár köztereit a Városgondnokság. A város több helyszínén alakítottak ki látványos virágkompozíciókat, amelyek nemcsak a városképet teszik szebbé, hanem minden évben új témákat és hangulatokat is megjelenítenek.
2026.06.24.
In memoriam Ferenczy Géza
Ferenczy Géza bár Budapesten született, de már Józsefes diákként érettségizett 1962-ben, majd a Geoinformatikai Karon folytatta tanulmányait. Felnőtt korának minden meghatározó évtizede is Székesfehérvárhoz kötötte. Több területen dolgozott, leginkább a Csitáry G. Emil Uszoda igazgatójaként emlékezhetünk rá, ahonnan nyugdíjba vonult.
Mindig élénken érdeklődődött a helyi közügyek iránt, a rendszerváltozáskor is aktívan segítette nemzetünk közéletét, szerepet vállalt a Magyar Demokrata Fórumban, többek között városi elnökként is. Egy cikluson át, 2002 és 2006 között önkormányzati képviselőként, a fehérvári közgyűlés tagjaként dolgozott. Büszke volt arra, hogy nemzetünk történelmi fővárosának polgára. Mindig következetesen az általa vallott elvek mentén élt, ezekre emlékeztetett minden szavával és leírt mondatával, ezek mentén kért számon mindenkit – városunk fejlődése és magyarságunk megőrzése érdekében.
Egészen máig aktív tagja, fontos motorja volt közösségünknek, élő lelkiismeretünk, hogyan lehet igazán magyarságunkat, fehérváriságunkat büszkén és cselekvőn képviselni. Családjával maga is mintát adott, városunk sokszorosan értékesebb lett gondolatai, valamint a gyermekébe, unokáiba oltott szellemiség által.
Ferenczy Gézát Székesfehérvár Önkormányzata saját halottjának tekinti. A család fájdalmában osztozva Székesfehérvár városa és közössége nevében fájó szívvel búcsúzunk!