Hosszabbításban született a Volán-siker Salzburgban

Gól nélküli első harmad után kétszer is hátrányba került a Sapa Fehérvár AV19 Salzburgban, mégis nyerni tudott. A fehérváriak győztes gólját a hosszabbítás végén szerezte Adam Naglich, a 3-2-es siker azt jelenti, hogy két idegenbeli vereség után ismét pontokat szerzett Marty Raymond csapata. A következő meccsen újra a salzburgiak lesznek az ellenfelek, csütörtökön Fehérváron találkoznak a csapatok.
2013.09.27. 22:14 |

Az első harmad nem hozott gólt, pedig kettős emberelőnyben is játszott a Volán, igaz, szórták a fehérváriakat is rendesen a játékvezetők. Többet lőtt kapura a házigazda, de csak a második harmadban szerzett vezetést. A döntés az utolsó játékrészre maradt, a szezont rosszul kezdő Salzburg keményen küzdött a győzelemért, olykor túlságosan is. Végleges kiállítás is sújtotta ezért a hazaiakat, ezt pedig Sarauer révén kihasználta a Sapa. A Salzburg azonban ismét magához ragadta a kezdeményezést, de hiába lőtt ismét gólt, nagyon hamar jött a fehérvári válasz. Banham góljával lett 2-2, az állás már nem is változott a harmadik harmadban. Jöhetett a hosszabbítás, amelyben egy újabb kiállítás döntött, a fehérvári emberelőnyt Naglich váltotta gólra.

Kellett már a siker a két rosszul sikerült mérkőzés után, most pedig van lehetőség tovább menetelni, hiszen legközelebb hazai pályán korcsolyáznak jégre Kovácsék. A kissé meggyengült Salzburg Fehérváron is verhető, csütörtökön kiszurkolhatjuk a győzelmet a Raktár utcában.

Red Bull Salzburg–Sapa Fehérvár AV19 2–3 (0–0, 1–0, 1–2, 0–1) – hosszabbítás után.
Gl.: Komarek, Milam, illetve Sarauer, Banham, Naglich.