-
Szülésre felkészítő tanfolyamot indul
Már lehet jelentkezni a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szülésre felkészítő tanfolyamának harmadik turnusára. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.03.17. -
NépmesePont márciusban
Márciusban is folytatódnak a Gárdonyi Géza Művelődési Ház NépmesePontjának alkalmai. Az óvodás és általános iskolás korosztálynak szóló programon mindig az adott hónaphoz illő tematikával várják a gyermekeket.
2026.03.17. -
Kezdődnek az óvodai nyílt napok
A Rákóczi Utcai Óvoda nyílt napjával március 18-án, szerdán megkezdődnek a városi fenntartású óvodák nyílt napjai. A beiratkozásra pedig április 27-29. között lesz lehetőség. Az óvodavezetők és az óvónénik szeretettel várjak az ismerkedési alkalmakra a gyermekeket és szüleiket.
2026.03.16. -
Talpra magyar flashmob
A március 15-i hétvégén érdemes volt nyitott szemmel járni a városban, a Vörösmarty Színház több helyszínen ünnepi flashmobra készült. Vasárnap az Alba Plazánál, a Vörösmarty Színháznál, és a Városház téren is tartottak villámcsődületet.
2026.03.15.
Hatszáz bográcsban rotyogott a lecsó a XIII. Lecsófőző Vigasságon
A jeltolmáccsal is közvetített eredményhirdetésen díjazták a legszebb főzőhelyet, és átadták az ötletgazda Sipos Józsefnek emléket állító Sipi-kupát is. A zsűri által első 20 helyre sorolt csapat között pedig sorsolással döntötték el a helyezéseket. Mészáros Attila alpolgármester idén Tögl Katának adhatta át a lecsókirályi kellékeket, ő ülhetett idén a trónra, de persze egy egész csapat, a Crazy Lecsó Team a nyertes, akik már több éve visszatérnek a fesztiválra. Mint Surányi Józseftől, a csapat egyik tagjától megtudtuk, voltak már hatodikak, hetedikek, negyedikek és természetesen nagyon örülnek a mostani elsőségnek, de nem a helyezés, a lecsó szeretete hozza vissza őket évről-évre. A győztes tálon három lecsóvariációt tálaltak: egy tradicionális magyar tojásos lecsót, egy újragondolt, paprikába töltött rizses lecsót és egy mediterrán fűszerezésű májas lecsót.