-
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A gyógyítás közös ügy
A héten véget ér a Fehérvár Televízió és a Szent György Kórház közös kampánya, mely az intézmény alapítványára, valamint a gyógyító közösségre irányítja a figyelmet. Az adventi műsorfolyam negyedik, befejező részében a szervezet támogatói mesélnek arról, miért álltak a kezdeményezés mellé, bízva abban, hogy az adakozásban másoknak is példát mutatnak.
2025.12.18. -
Adventi jótékonysági program
Adventhez kapcsolódó jótékonysági eseményt rendeztek kedden a Köfém Művelődési Házban, ahol a gyermekotthonokban élő fiatalokat élményprogramokkal és ajándékokkal lepték meg.
2025.12.18. -
50. évfordulót ünnepeltek
Fennállásának 50 évfordulóját ünnepelte szerdán a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikuma. A jubileumi gálán egy jövőbeli felújításról is szó esett.
2025.12.18.
Fejlesztések és klímavédelem a rendkívüli közgyűlésen
A pénteki rendkívüli közgyűlés Polgármesteri Elismerő Emlékérem átadásával kezdődött, amelyet Eszéki Ágnes, a Székesfehérvári Intézményi Központ nyugdíjba vonuló főigazgatója vehetett át.
A közgyűlésen döntöttek a a Székesfehérvári Balett Színház igazgatójának kinevezéséről is. Egerházi Attila kinevezése 2021 júliusáig szól.
Egerházi Attila pályáját 1986-ban az Ismael Ivo vezette Vienna Dance Laboratory együttesében kezdte, majd 1989-ben a Magyar Állami Operaház balettegyütteséhez szerződött. Egyik alapítója, balettmestere és koreográfusa volt az 1990-ben alakult Budapest Táncszínháznak. 1999-tól 2001-ig a Magyar Táncművészeti Főiskola modern tanszakán tanított. 2001-től 2004-ig a Pécsi Balett, 2004-től 2006-ig a Debreceni Balett művészeti vezetője volt. Ezt követően hét éven keresztül vezette a South Bohemian Theatre társulatát művészeti vezetőként.
A közgyűlés döntött újabb térfigyelő kamera kihelyezéséről, a kamerát a Feketehegy - Szárazrét Közösségi Központjába telepítik.
Döntöttek arról is, hogy az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetsége Egyesület kezdeményezésére leveszik a Bazilika falán elhelyezett 56-os emléktáblát, mivel a szervezet szerint azon olyan nevek is szerepelnek, akik nem sorolhatóak az áldozatok közé, sőt, a forradalom elleni cselekmények során vesztették életüket. A közgyűlés megbízta Csurgai Horváth Józsefet, a Városi Levéltár igazgatóját, hogy végezzen kutatásokat a témában, majd azok eredményét tárja a közgyűlés elé.
Magyarország 23 megyei jogú városával együtt Székesfehérvár is csatlakozik az Under 2 Koalíció nevű közös klímastratégiához és ellenőrzési rendszerhez, amely 2050-ig határozza meg a célokat.
„Székesfehérvár is csatlakozik ahhoz az egyezményhez, ami egy közös klímavédelmi stratégia keretében a következő évtizedekre meghatározza, hogy milyen jellegű lehet a világban az a fajta gazdasági, ipari fejlődés, ami a földet is érinti. A stratégia meghatározza, hogyan, milyen módon és mit tesz a nemzetközi közösség - akár országok, államok, vagy városok - azért, hogy amit elődeinktől kaptunk, azt megőrizve át is tudjuk adni utódainknak. Köztársasági elnök úr kezdeményezett egy találkozót a megyei jogú városok polgármestereivel, ezen az egyeztetésen azt kérte, hogy a megyei jogú városok együtt, egy közösségként csatlakozzanak a klímavédelmi egyezményhez. Ehhez kapcsolódóan hozott döntést a város közgyűlése, egyhangúlag támogatva a célt.” - mondta el a kezdeményezésről Székesfehérvár polgármestere, aki szólt arról is, hogy a Sóstó rehabilitáció, az alsóvárosi rét zöldövezetként való megőrzése, és a Fehérvár tüdeje program is ezt a célt szolgálja.
A zárt ülésen meghozott döntésekkel kapcsolatban Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy a Sóstói Stadion beruházással kapcsolatban kiírták a üzemeltetéshez kapcsolódó pályázatokat.
Bíznak abban, hogy lesz pályázó és a pályázó jogszerű, jogi és pénzügyi szempontból is elfogadható pályázatot fog benyújtani. A polgármester elmondta, hogy jelentős, több mint 200 millió forintos összegben döntöttek intézményfelújításokkal összefüggő közbeszerzési eljárások lezárásáról is.