-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Gyóni Géza emlékezete
Gyóni Gézára, a hősi halált halt katonaköltőre emlékeztek a Szent István Művelődési Házban. Az I. világháborúban elhunyt költő munkásságát Nagy István az intézmény munkatársa idézte meg.
2026.06.25. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24.
Emlékérmeket és kitüntetéseket vehettek át az egészségügyben dolgozók
fotók: Pápai Barna
Az idei évben Szent György Emlékérmet vehetett át Dr. Rüll Miklós, a Fül-Orr-Gégészeti Osztály osztályvezető főorvosa, Dr. Móricz István, a Fül-Orr-Gégészeti Osztály főorvosa, Dr. Varga Attila, a Pszichiátria Osztály főorvosa, Bokorné Sike Erika, a Reumatológia osztályvezető főnővére, Petrov Lajosné, a Csákvári I. Krónikus Belgyógyászat osztályvezető főnővére, Szijjártó Pálné, a Munka- és bérügyi Osztály szakértője és Sóstai Éva, az Élelmezési Osztály tálalója is.
A 2018 -as évet Semmelweis Ignác születésnek 200. évfordulójának szentelik, több programot is szerveznek majd ennek kapcsán az intézményben.
Csernavölgyi István, a Szent György Kórház főigazgatója az ünnepségen kiemelte, a hagyományőrzés mellett azoknak az értékrendeknek a képviselete a cél a Szent György napon, amelyek a gyógyításokhoz nélkülözhetetlenek. A főigazgató fontosnak nevezte a humánum, az önzetlenség és a gyógyító hit hirdetését.
A rendezvényen részt vett Vargha Tamás országgyűlési képviselő is, aki elmondta, az ünnepség kiváló alkalom arra, hogy megköszönjünk az itt dolgozók egész éves munkáját. „Természetesen nem csak ezen az egy napon, az ünnepnapon kell az orvosok, ápolok, nővérek munkájára gondolnunk, hanem minden nap, hiszen minden nap értünk vannak, értünk dolgoznak ők.” - fogalmazott Vargha Tamás.
Az ünnepségen átvehette a Kiváló Kórházi Dolgozó elismerést Dr. Vados Mariann, a Gyermek Pszichiátriai Szakrendelés és Gondozó főorvosa, Susán Kármen Zita, a Traumatológia Osztály szakápolója, Nagyné Budai Noémi, az I. Belgyógyászati Endoszkópos Labor endoszkópos szakasszisztense, Tóth Éva, a Központi Aneszteziológia vezető asszisztens helyettese, Kalocsa Attiláné, a Központi Sterilizáló hidrogénperoxidos gépkezelője, Dudás Éva, a Dietetikai Szolgálat dietetikusa, Balonyiné Pátkai Ildikó, a Fül-Orr-Gégészet műtős szakasszisztense, Klein Józsefné, a Móri Kórház Rendelőintézet titkárnője és Czirák László, a Műszaki Osztály villanyszerelő csoportvezetője.
Kiváló Ápoló címet vehetett át Jakab Katalin, a I. Belgyógyászat Gasztro H8 ápolója, Radnics Sándor, a Pszichiátriai Osztály ápolási asszisztense, Réteginé Bihari Erzsébet, az Újszülött- Csecsemő és Gyermekosztály Gyermek intenzív terápiás szakápolója és Nagy Anikó, a II. Belgyógyászat ápolója.