-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Hőségriasztás kedd éjfélig
Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást, szombattól pedig harmadfokúra emelik. Székesfehérváron működnek az ivókutak, klimatizált helyiségek is segítséget nyújtanak a hűsölni vágyóknak.
2026.06.24. -
Színes virágok Fehérváron
Idén is színes egynyári virágágyásokkal díszíti Székesfehérvár köztereit a Városgondnokság. A város több helyszínén alakítottak ki látványos virágkompozíciókat, amelyek nemcsak a városképet teszik szebbé, hanem minden évben új témákat és hangulatokat is megjelenítenek.
2026.06.24.
Egyre több a cukorbeteg gyermek – Fehérváron tanácskoznak a diabetológusok
Közel kétszáz szakember érkezett Székesfehérvárra, hogy részt vegyen a háromnapos Országos Gyermekdiabetes Konferencián. Magyarországon és a világon is egyre több a cukorbeteg gyerek, sajnálatos tény, hogy leginkább az egy és ötéves kor közöttiek lettek sokan. A cukorbeteg gyermek szüleinek is rendkívül jól kell ismernie a betegségét, hogy a kezelésben aktívan részt tudjanak venni.
2017.10.27. 11:10 |
Dr. Karádi Zsuzsanna, a Szent György Kórház diabetológus főorvosa elmondta, hogy rekordszámú, 195 regisztrált résztvevő érkezett a konferenciára az ország minden pontjáról. Kiemelte, hogy a diabetes egyre nagyobb hévvel, egyre fiatalabb korosztályokban szedi áldozatait és a családokon csak összefogással, team munkával, türelemmel, derűvel, szakmai maximalizmussal és emberséggel lehet segíteni. A cukorbeteg gyermeknek és a szülőnek is rendkívül jól kell ismernie a betegségét, hogy a kezelésben aktívan részt tudjanak venni.
A konferencia megnyitóján Brájer Éva alpolgármester kiemelte, hogy súlyos témát érint a tanácskozás. Elmondta, hogy a város önkormányzata által fenntartott óvodákban és bölcsődékben is jelentkezik ez a betegség és a tapasztalatok nagyon súlyosak, nemcsak a diabetes területén. „Egyre nagyobb problémával állunk szemben, hiszen a speciális étkezést igénylő gyerekek száma egyik évről a másikra megduplázódik, amit nehezen tudunk kezelni. Az óvónők sincsenek mindig felkészülve a problémára és egyes betegségek sokszor vetik fel a felelősség kérdését.” – mondta el Székesfehérvár alpolgármestere.
Csernavölgyi István, a Szent György Kórház főigazgatója elmondta, hogy intézményesített formában 27 éve működik a Szent György Kórházban gyermek- diabetológiai tevékenység, rendelés és gondozás. „Munkacentrumként működünk, 150-160 családdal állnak kapcsolatban munkatársaink. Ez egy team munka, amelynek minden szereplője rendkívül fontos, függetlenül attól, hogy a legmodernebb tudományt, vagy a gondozást viszi bele ebbe a tevékenységbe.” – fogalmazott a kórház főigazgatója a konferencia megnyitóján. A konferencián részt vett Székesfehérvár egészségügyi és sporttanácsnoka, Östör Annamária is. A szakemberek szombatig tanácskoznak Székesfehérváron.
Országos Gyermekdiabetes Konferencia Fehérváron
Csernavölgyi István, a Szent György Kórház főigazgatója elmondta, hogy intézményesített formában 27 éve működik a Szent György Kórházban gyermek- diabetológiai tevékenység, rendelés és gondozás. „Munkacentrumként működünk, 150-160 családdal állnak kapcsolatban munkatársaink. Ez egy team munka, amelynek minden szereplője rendkívül fontos, függetlenül attól, hogy a legmodernebb tudományt, vagy a gondozást viszi bele ebbe a tevékenységbe.” – fogalmazott a kórház főigazgatója a konferencia megnyitóján. A konferencián részt vett Székesfehérvár egészségügyi és sporttanácsnoka, Östör Annamária is. A szakemberek szombatig tanácskoznak Székesfehérváron.