Triatlon: Dévay Zsombor sikere Fonyódon

Szombaton és vasárnap a Balaton partján randevúztak a a honi triatlonisták. Előbb Fonyódon ranglista versenyt, majd pedig Balatonfenyvesen Mix-váltó országos bajnokságot rendeztek. Szombaton az Alba Triatlon SE sportolója, Dévay Zsombor magabiztosan győzött sprint távon.

2018.06.05. 11:52 |

Fonyódon az utánpótlás ranglista sorozat újabb állomásán nagy, és erős mezőny jött össze, de ez sem, illetve a hevesen hullámzó Balaton sem zavarta meg Dévay Zsombort, aki meggyőző fölénnyel győzött a IV. BÚI triatlonon. A 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból, és 5 kilométer futásból álló távot egy órán belül, egészen pontosan 59:36 perce alatt teljesítette az Alba Triatlon SE reménysége, és közel egy percet vert a második helyezettre. Nagy Zsuzsanna szintén ezen a távon korsztályában ezüstérmet szerzett.

A fehérvári klub több fiatal sportolóval is képviseltette magát a rangos versenyen, az újonc1-es korosztályban Németh-Bucsi Áron hetedik lett. Az újonc2-eskenél Várnai Dávid 11., Gyarmati Márton 17., Ganesz Ádám 19., Szkfű Viktor 20. helyen zárt. A lányoknál gyermek korcsoportban Tornyai Johanna a 46. pozícióban fejezte be a versenyt, a serdülők mezőnyében pedig Ládeczi Péter 23. lett, Tornyai Áron pedig 50., ugyanitt a lányoknál Várnai Dóra 22. helyen zárt.

Vasárnap a Mix-váltó országos bajnokságon az Alba Triatlon SE öt csapattal állt rajthoz, a legelőkelőbb pozíciót abszolútban a Bereczki Karina, Staudt Attila, Slett Emese, Lukács Levente összetételű kvartett érte el, a negyvenkét induló staféta közül a 22. helye szerezte meg, a kategóriában ez negyedik helyezést ért.