-
Ünnepi nyitvatartás a Széphőnél
A Széphő Zrt. ügyfélszolgálat decemberi és januári nyitvatartási ideje módosul az ünnepek alatt. Az új évben az első nyitvatartási nap január 5-e hétfő lesz.
2025.12.15. -
Feloldották a látogatási tilalmat
Feloldották mától az egy hete, december 8-án bevezetett, ideiglenes látogatási tilalmat a Hosszúsétatéri Idősek Otthonában, így a hozzátartozók újra látogathatják az otthon lakóit. A korlátozás bevezetésére a jelentős számú megbetegedés miatt volt korábban szükség.
2025.12.15. -
Elkészült a Palánkai utca
A Polgármesteri Hivatal Közlekedési Irodájának tájékoztatása szerint elkészült a Palánkai utca burkolatfelújítása, sikeresen lezajlott a műszaki átadás-átvételi eljárás, így minden forgalomkorlátozást feloldottak.
2025.12.12. -
Kötelező a szájmaszk
Maszkviselési kötelezettség lépett életbe mától a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház székhelyén és valamennyi telephelyén – adta hírül közösségi oldalán az egészégügyi intézmény.
2025.12.12.
Csőtörés utáni helyreállítás miatt lesz lezárás a Budai úton
A csőtörés utáni hibaelhárítás a Vörösmarty tér irányába vezető forgalmi sávot érinti, a lezárás idejére a Budai út fenti szakaszát a Várkörút irányába egyirányúsítják. A gépjárműforgalom segítésére a terelés időtartama alatt az Esze Tamás utca egyirányúsítására is sor kerül a Széchenyi út irányába.
A lezárás miatt az autóbusz-állomás és a Jancsár úti decentrum irányába közlekedő érintett helyi autóbuszjáratok terelőútvonalon közlekednek:
- a 14, 14G, 40, 42 és 43-as jelzésű autóbuszjáratok a Budai út – Prohászka O. u. – Esze T. u. – Széchenyi út – autóbusz-állomás útvonalon
- a 22, 23, 23E, 24 és 25-ös jelzésű autóbuszjáratok a Budai út – Prohászka O. u. – Horvát I. u. útvonalon.
Ideiglenes megállóhely kerül kijelölésre a Prohászka Ottokár utcában, a Horvát István utcai csomópont előtt. Kimaradó megállóhely: Olajfa Református Általános Iskola.
A fenti forgalomkorlátozás miatt az érintett országos és regionális autóbuszjáratok a Budai út – Prohászka O. u. – Esze T. u. – Széchenyi út – autóbusz-állomás terelőútvonalon közlekednek.
Várhatóan jelentős torlódás alakul ki a Széchenyi út Horvát István utca és Budai út közötti szakaszán a Piac tér felé vezető irányba, ami kihathat a Balatoni út és Horvát István utca forgalmára is. Az autóbusz-közlekedés segítése érdekében kérik a személygépkocsival közlekedőket, hogy ha tehetik, válasszanak másik útvonalat. Javasolják, hogy a Belvárosba igyekvők is válasszák a városi gyűrűt, valamint a Palotai és Móri utat.
A Waze alkalmazásra is feltöltik a szerdától életbe lépő sávlezárást, így az idő-alapon legrövidebb útvonalat megadó rendszer használata is segítheti a közlekedőket.