Alba Fehérvár KC: tizenhét gólos győzelem az Eger ellen

Végig vezetve, magabiztosan verte a női kézilabda bajnokság negyedik fordulójában az újonc Eszterházy SC-t az Alba Fehérvár KC. A szünetben hattal állt jobban Deli Rita gárdája, végül tizenhéttel nyert a Fehérvár.

2018.09.22. 19:55 |

Az első osztályba négy év után visszatérő Eger vendégeskedett a Köfém Sportcsarnokban szombat este. A csak magyar játékosokkal felálló Eszterházy SC számára azonban nem sok babér termett az Alba Fehérvár KC otthonában. Nyolc per után már 4-1 állt az eredményjelzőn, és innentől már csak nyílt az olló. A félidőre 14-8-as fehérvári előnnyel mentek pihenni a csapatok. A második játékrészt 4-0-val indította a hazai együttes, mínusz tíznél Debre Viktor időt is kért. Ezután egy 3-1-gyel valamelyest zárkózott az egri alakulat, de ez is csak tiszavirág életű volt. A Fehérvár a második harminc perc nagy részét végig dominálta, győzelméhez nem fért kétség. A jó támadójátékhoz ezúttal remek védekezés, és kiváló kapusteljesítmény párosult: Györkös Rebeka nem véletlenül védte végig a találkozót. Az Alba Fehérvár KC végül tizenhét góllal, 32-15-re győzött. Folytatás október 6-án, az MTK otthonában.

Alba Fehérvár KC – Eszterházy SC 32-15 (14-8)
Fehérvár: Györkös (kapus) – Májer 5, Mendy 6, Gorsenyina 2, Pelczéder 4, Utasi, Boldizsár 2, Nascimento 5, Sztankovics 2, Temes 2(2), Szarka 3, Rózsás 1.