A végén robbantottak az Ördögök - harmadszor is nyert Innsbruckban a Volán

Nagyon kellett a győzelem a Sapa Fehérvár AV 19-nek, miután kedden hazai környezetben kapott ki az Olimpija Ljubljanától, az EBEL középszakaszának első körében. Sofronéknak ezúttal könnyebbnek ígérkező ellenfelet sodort az útjába a sors. Az idei szezonban korábban mindkétszer nyert a Volán a soros ellenfél, az Innsbruck otthonában, összességében pedig 4/3-as győzelmi mutatóval bír a magyar csapat a 2012-2013-as idényben.
HC TWK Innsbruck - Sapa Fehérvár AV19 1-4 (0-0, 1-1, 0-3)
2013.01.26. 12:34 |

Az EBEL egyik leggyengébb csapatához, az Innsbruckhoz látogatott a Sapa Fehérvár AV 19 pénteken negyed nyolctól. Egy újabb vereségével nagyon nehéz helyzetbe hozhatta volna magát, a még mindig playoff-ba vágyó fehérvári hoki csapat, ezt nyílván át is érezték Vas Mártonék, hiszen összességében simán hozta a két pontot a gárda.

Az első harmad gólcsendje után, a második derekán Vas Márton juttatta előnyhöz a magyar együttes. Alig több mint öt perccel később Fox egalizált, így a záró 20 perc előtt 1-1 állt az eredményjelzőn. A végén azonban a jó hajrának köszönhetően a Volán örülhetett, előbb Kovács, majd Magosi, végül Sofron is betalált Machreich kapujába, válasz nem érkezett, háromgólos győzelmet könyvelhetett el a Sapa Fehérvár, Innsbruckban immár harmadszor.

Győzelmével életben tartotta esélyét a csapat a rájátszásba kerülésre. Az újabb lépést vasárnap tehetik meg a Fehérvár, a Salzburg otthonában.

Gólszerzők: Fox, illetve Vas, Kovács, Magosi, Sofron