A Siófok nyerte a szomszédvárak csatáját az Alba Fehérvár KC ellen

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapatára a „szomszédban”, Siófokon játszott bajnoki mérkőzést. Bár a házigazdák egy hellyel a fehérváriak mögött álltak a tabellán, de a keretük erőssége és a hazai pálya az ő esélyüket sejtette.
2022.12.22. 19:39 |

Siófok KC-Alba Fehérvár KC 32-29 (18-13)

A Siófok szerezte meg a vezetést, majd egyenlített az Alba Fehérvár, így a kezdés előtt és a 3. percben volt egyenlő az állás, Ettől kezdve aztán csak a Balaton-partiak vezettek, és nyertek. Bár ez a tény sima mérkőzést jelez, de a vendégek szorossá tudtak tenni a csatát.

A hazaiaknál Mavsar 11, Debreczeni-Klivinyi 7, a vendégeknél Stosic 7, Utasi, Takó 5-5 góllal jeleskedett.

MESTERMÉRLEG

Uros Bregar:Nagyon fontos győzelmet arattunk. Sok problémánk van, betegségekkel, sérülésekkel küszködünk, ami megnehezíti a felkészülésünket. Nehéz időszakon vagyunk túl, de büszke vagyok a játékosokra, mert noha sokan nem a saját posztjukon játszottak, de jól megoldották a feladatot. Örülök a két pontnak, így kell tovább dolgoznunk.

Józsa Krisztián:Több lett volna ebben a mérkőzésben, ha nem alusszuk át az első félidőt és a második elejét, amikor nagyon elengedtük az ellenfelet. Jó játékosok alkotják a Siófokot, akik könyörtelenül kihasználták a hibáinkat. Talán a védekezéssel volt a legnagyobb problémánk, nem éreztük a távolságokat, a faultok hiányoztak. A támadójátékunk még úgy is jó volt, hogy a kulcsszituációkban mi hibáztunk.