A listavezető otthonában nyert a Fehérvár AV19 az EBEL-ben

Rövid időn belül másodszor mutatta be azt a bravúrt a Fehérvár AV19, hogy mindössze egy gólt ütve meccset tudott nyerni az osztrák ligában. Ráadásul ezúttal idegenben nullázta le a címvédő és listavezető Vienna Capitalst, azt acsapítot, amelytől a szezon legelején kilenc gólt kapott Fehérváron...
2017.11.17. 23:38 |

A válogatott szünet előtti két meccséből az egyiket, a Bolzano ellen 1-0-ra nyerte a Fehérvár, ami igen ritka eredmény jégkorongban. Utána jött a Graz 3-2-es legyőzése, most pedig ismét egy 1-0, vagyis igazán nem vádolható azzal a Fehérvár, hogy izgalommentes mérkőzéseket nyer meg. A góllövés továbbra sem a csapat erőssége, ellenben óriási a különbség a védelem szezon eleji és mostani hatékonysága között... A Vienna kilenc, a Bolzano hét gólt ütött a Volánnak szeptemberben - két hónappal később egyet sem tudtak! Bécsben pedig megvolt a hazai mezőnyfölény, öszességében hússzal több (43) lövés ment Mac Carruth kapujár, mint ahánnyal a Fehérvár próbálkozott. De a szezon közben igazolt amerikai kapus újfent parádés formában védett.

Így aztán LoVecchio második harmadban ütött gólja döntötte el a meccset. Régi "kedvencünk" Lamoureaux, a bécsiek kapusa ezen a meccsen is kitett magáért, verekedésbe kezdett, amiért végleges fegyelmit kapott. Ezzel ugyan nem tudott élni a Volán, viszont a harmadik harmad nagy bécsi nyomását kibírta, így 1-0-ra győzött. Ez a bécsieknek még csak a negyedik vereségük volt idén, és úgy is nyolc ponttal vezetnek a ligában, hogy a jelenleg második KAC-nál kettővel kevesebbet játszottak... A Fehérvárnak viszont nagyon kellett a győzelem, amellyel egyet lépett feljebb a tabellán, közelítve a középmezőnyhöz. Vasárnap Villachban hasonlóan nehéz feladat vár a mieinkre.

Vienna Capitals - Fehérvár AV19 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)

Gl: LoVecchio