A hajrában jöttek a gólok - óriási csatában fordított a Vidi az Újpest ellen

Ambrose korai góljával sokáig úgy tűnt, hogy három ponttal távozik az Újpest Fehérvárról, de a hajrában magára talált a Vidi és nem csak egyenlíteni tudott, hanem a győzelmet is megszerezte Karamoko 88. percben szerzett góljával.
Fehérvár FC - Újpest FC 2-1 (0-1)
2023.11.04. 20:08 |

A Fehérvár a Tóth B. -  Csongvai, Serafimov, Gergényi - Bese, Flores, Christensen, Katona, Schön - Szabó L., Kodro kezdő tizeneggyel kezdett az Újpest ellen és már a 8. percben hátrányba került, Mörschel ment el a jobb oldalon, beadására Ambrose érkezett, aki az átvétellel lefordult Csongvairól, majd nagy erővel, ballal a kapuba lőtte a labdát (0-1).

Hátrányban fordult a Fehérvár, majd a 70. percben Schön Szabolcs esett el a 16-oson belül, de hosszas VAR-vizsgálat után a játékvezetők nem ítéltek 11-est.  A 80. percben azonban már sikerült az egyenlítés, Schön remek beadására a csereként beálló Kastrati érkezett (1-1).

A 88. percben pedig már a Vidi vezetett, a csereként beállt Karamoko egy rossz újpesti felszabadítás után ballal óriási gólt vágott a bal felsőbe (2-1)