A felnőtté válás küszöbén segít a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület

Március 23-án szombaton korán kellett kelnie azoknak az állami gondozott és nagycsaládban élő fiataloknak, aki az „Életre való” című kapcsolati és önismereti képzésen vettek részt a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület meghívására. A jó hangulatú hétvégén az önismeretről, párkapcsolatokról beszélgethettek, kérdezhettek és tanácsokkal is gazdagodhattak a résztvevők. A program létrejöttét a Nemzeti Erőforrás Minisztérium pályázati forrásból tudta támogatni.
2013.03.26. 09:36 |
Március 23-án szombaton korán kellett kelnie azoknak az állami gondozott és nagycsaládban élő fiataloknak, aki az „Életre való” című kapcsolati és önismereti képzésen vettek részt a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület meghívására. A jó hangulatú hétvégén az önismeretről, párkapcsolatokról beszélgethettek, kérdezhettek és tanácsokkal is gazdagodhattak a résztvevő Lurkók.
 A résztvevők a reggeli órákban már Vértesbogláron voltak és pár km-es gyaloglás után birtokba vették a Boglártanyát. Szombat este, sötétedés után indultak a Vértes Naturpark egy részének felfedezésére Aczél Gergely, az erdei iskola vezetőjének irányításával. A március végi téli idő ellenére a legnehezebb az volt, hogy 2 órát teljes csendben kellett maradnia a 20 fős társaságnak, amely remek kikapcsolódást jelentett a szellemi kihívások után.
 
Az éjszakai túra után az Életre való francia vígjáték, dráma című filmet közösen nézték meg, mely az emberi hozzáállásról, a lélek változásairól szólt. Másnap délelőtt hosszan beszélgettek arról, hogy ki hogy értelmezte a filmet, kire milyen hatással volt a látott történet. Vasárnap délutánig ismét folytatódott a tréning, de volt idő egy remek focimeccsre, ping-pongozásra és a tanya állataival való ismerkedésre. A legnagyobb tetszést a pár hetes kisbárányok és a csacsilovaglás nyújtotta.
 
A Dégről, Lovasberényből, Polgárdiból, Mezőfalváról, Válról, Velencéről, Sárszentágotáról és Székesfehérvárról érkezett 15-20 éves fiatalok számára szervezett Párkapcsolati tréninget Kovácsné Magyar Boróka vezette, aki az élménypedagógia módszereivel aktív együttműködésre ösztönözte a résztvevő hátrányos helyzetű fiatalokat. A program létrejöttét a Nemzeti Erőforrás Minisztérium pályázati forrásból tudta támogatni.