-
Nagyot ment a korai FEZEN
Hat helyszínnel, emlékezetes koncertekkel és teltház-közeli napokkal zárta kapuit a FEZEN Fesztivál. A megszokottnál jóval korábbi, júniusi időpont a szervezők szerint abszolút bevált, így Székesfehérváron egy hamisítatlan, kánikulai hétvégével hivatalosan is beindult a 2026-os országos fesztiválszezon.
2026.06.22. -
Játszótérről játszótérre
A SZÉNA Egyesület a Családokért idén nyáron ismét meghirdette a tavaly nagy sikerrel megvalósult „Játszótérről játszótérre” közösségi programját, amely mától, június 22-től egészen augusztus 31-ig várja a székesfehérvári és környékbeli kisgyermekes családokat.
2026.06.22. -
Nordic oktatás a Rácbányában
A Rácbánya tanösvény árnyas fái alatt gyülekeztek hétfőn délelőtt a Zentai Úti Általános Iskola pedagógusai, akiket négy nordic walking oktató várt, hogy segítsenek elsajátítani e minden testrészt megmozgató mozgásformát. A sportos találkozón részt vett Bottka Rózsa igazgató és Békési Ferencné, a körzet önkormányzati képviselője is.
2026.06.22. -
Futók Köre és nordic walking
Habár a nyáron érthető módon szünetel a Nyitott tornatermek programja, a nordic walking – kevesebb helyszínen, de – továbbra is várja a mozogni vágyókat és a város kültéri kondiparkjai, de a Sóstó tanösvényei is sok-sok lehetőséget kínálnak a mozgásra!
2026.06.22.
A Dal 2018 - két fehérvári zenekar is színpadra lép szombaton este
Az első három válogatóból hatan-hatan, összesen tizennyolcan kerülnek a két elődöntőbe, amelyeket február 10-én és 17-én tartanak. A február 24-i döntőbe nyolc versenyző jut be.
Szombaton lép színpadra az AWS (daluk címe: Viszlát nyár), Dánielfy Gergely (Azt mondtad), Heincz Gábor BIGA (Good Vibez), Maya 'n' Peti (Nekem Te), Nene (Mese a királyról), Odett (Aranyhal), a Peet Project (Runaround), a SativuS (Lusta lány), Singh Viki (Butterfly house), valamint a yesyes (I let you run away).
A Nene zenekar 2017-ben alakult. A csapat minden tagja a Kodolányi János Főiskola valamelyik zenei szakának tanulója. A nevük sokak számára A Dal 2018-as színpadán válik ismertté. A zenekar énekesnője Orsovai Renáta Katalin több tehetségkutató versenyen megmérettette már magát, mellette Vörös Milán gitár, Márkosi József zongora, Boda Evelin basszusgitár és Varga Szabolcs dob alkotja a zenekart.
A Peet Project egy székesfehérvári fiatalokból álló, zenéjében a jazz, a pop és a funky stílusjegyeit ötvöző formáció, tavaly egészen a TOP18-ig jutottak. A srácok azóta sem pihentek, legújabb lemezük júliusban jelent meg “Bad Boys of Budapest” címmel, melyen Dave Koz, James Copley és Jonathan Fritzén mellett Gáspár Laci is közreműködött.