-
Minden hétvégén Vadvasárnap
Júniusban is minden vasárnap 10 és 12 óra között várja a Vadvasárnap elnevezésű program az érdeklődőket a Sóstó Vadvédelmi Központban. A látogatók részt vehetnek egy látványos állatorvosi bemutatón, majd a Központ jelenlegi lakóit is megismerhetik egy szakember által tartott, izgalmas előadás keretében. Kedvező időjárás esetén madárgyűrűzés színesíti a programot.
2026.06.12. -
Családi délután Maroshegyen
Június 13-án, szombaton kalandtúrával, igei alkalommal, kézművességgel színesített, közös családi piknikre várják a híveket és az érdeklődőket a Maroshegyi Református Imaházban.
2026.06.11. -
Nyitott osztályterem és tanösvény
A „nyitott osztályterem” és a tanösvény nyomvonala a Velencei-tó és a Velencei-hegység festői látványába illeszkedve különleges lehetőséget kínál a térség természeti szépségeivel való találkozásra, növény- és állatvilágának megismerésére, segíthet megérteni a természetes vizek megóvásának jelnetőségét és mindezekkel a figyelmet a fenntarthatóság létfontosságú alapgondolatára irányítani.
2026.06.11. -
Virágba borult a Rózsa liget
A néhány éve felújított Rózsa ligetben idén már teljes pompájukban láthatók az újonnan telepített rózsák. A növények harmadik vegetációs időszakukat töltik és mostanra látványos, színes virágszőnyeget alkotnak az ágyásokban.
2026.06.11.
Civil tabló 2025 - a fehérvári civilek közössége erősebb, mint a szél
A hajnalban érkezett, viharos erejű szél ugyan néhány sátrat megtépázott, ám a szervezők és a fehérvári civilek összefogásának köszönhetően a XVII. Civil Nap kora délelőtti megnyitójára már mind az 56 szervezet elfoglalhatta helyét a Zichy ligetben.
A hagyományoknak megfelelően, az őszi Civil Napon egy időpontban ismerkedhetnek meg az érdeklődők a Székesfehérváron működő egyesületek, alapítványok munkájával.
A színes és széles palettán az ismeretterjesztő és kulturális programokat szervező, vagy éppen a hagyományőrző szervezetektől kezdve a szellemi és küzdősportokon át, a testi-lelki egészséget őrző, kortárs és gyermeksegítő civilekig mindenki megtalálható.
Az egész napos esemény ünnepélyes megnyitóján Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője köszöntötte a megjelenteket. „A fehérvári civilek közössége erősebb, mint a szél, hiszen az időjárás gördítette akadályokat összefogással legyőzve, itt vannak, együtt vannak, erősítve ezzel a város közösségét.” – fejezte ki örömét az országgyűlési képviselő, aki további sikereket kívánt a résztvevőknek tevékenységükhöz.

A rendezvény a hagyományok szerint reggeli tornával indult, majd Szalay-Bobrovniczky Vince civil ügyekért felelős helyettes államtitkár, Vargha Tamás országgyűlési képviselő és dr. Cser-Palkovics András polgármester nyitotta meg az eseményt.
A XVII. Civil nap kiváló bizonyítéka annak, hogy a város önkormányzata fontosnak tartja és elismeri a civil szféra tagjait, támogatja közösségépítő munkájukat - kezdte köszöntőjét Szalay-Bobrovniczky Vince. A civil ügyekért felelős helyettes államtitkár szólt a civil egyesületeknek segítséget nyújtó ECHO Innovációs Műhely szakmai munkájáról. Mint elmondta, Fejér vármegyében több mint kétezer szervezet működik, amely sikeresen indul a Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) pályázatokon. Ez azt jelenti, hogy az elmúlt időszakban mintegy 300 millió forint érkezett így a térségbe. A helyettes államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy a NEA alapja folyamatosan emelkedik, így az október 6-án induló, őszi pályázati időszakban több mint 16 milliárd forint áll rendelkezésre országosan.
Az 5000 fő fölötti települések támogatását szolgáló Városi Civil Alapról elmondta, szeptember 1-jétől 4,8 milliárd forint pályázható. Reményét fejezte ki, hogy ezen a pályázaton is minél nagyobb számban indulnak a fehérvári és a vármegyei szervezetek, és sikert is tudnak aratni. „Jó hír, hogy a pályázaton eredményesen szereplők 5 millió forintig egyszerűsített elszámolással zárhatják majd a projektidőszakot.”
A Városi Civil Alap beadási határideje október 1., a Nemzeti Együttműködési Alapra pedig november 5-ig lehet pályázni.
Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András nyitotta meg a Civil Napot. Köszönetet mondott az állam által nyújtott pályázati lehetőségekért, hiszen, mint mondta, „nyilván az a közös célunk, hogy minél több civil forrást tudjunk Székesfehérvárra hozni, amit az itteni civil közösségek fel tudnak használni annak érdekében, hogy a város közössége, a város egésze fejlődni tudjon.” Ahogy a visszajelzésekből is kiderül, a Civil Nap remek alkalmat ad arra, hogy ezek a szervezetek bemutatkozzanak, az ide érkezők a beszélgetések során megismerhessék tevékenységüket, akár csatlakozhassanak is.
A Zichy ligetben 15 óráig várják az érdeklődőket színes programokkal.