Buborékfújó traktor és varázslatos spicc cipők - díjazták a Tollpihe legjobbjait

Tizenötödik alkalommal hirdette meg a Tollpihe Meseíró Pályázatot a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár Egyesület, a Székesfehérvári Táncsics Mihály Általános Iskola és a Fehérvári Médiacentrum. Az eredményhirdetésen valamennyi diák oklevelet vehetett át, aki elküldte meséjét a pályázatra.
2020.01.24. 16:21 |
Buborékfújó traktor és varázslatos spicc cipők - díjazták a Tollpihe legjobbjait

A versenyre több tucat mese érkezett be, melyek kis szerzői pénteken délután megtöltötték a Városháza Dísztermét, ahol sor került az eredményhirdetésre.

A Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár Egyesület, a Székesfehérvári Táncsics Mihály Általános Iskola, valamint a Fehérvári Médiacentrum az előző évben 15. alkalommal hirdette meg a Tollpihe Meseíró Pályázatot három korosztályban: a 3-4., valamint az 5-6. és a 7.-8. évfolyamosok körében. 

A beérkezett meséket a zsűri értékelte Sohonyai Edit író, Benkő Andrea újságíró és Kozáry Ferenc színművész részvételével.

Az eredményhirdetésen valamennyi diák oklevelet vehetett át, aki elküldte meséjét a pályázatra. A zsűri részéről  Sohonyai Edit írónő a díjak kiosztása előtt elmondta, hogy rengeteg értékes alkotás érkezett és nem szabad csüggednie azoknak sem, akik most nem kerültek a legjobbak közé. Az írónő azt a tanácsot adta a fiatal íróknak, amit ő is kapott 18 évesen szerkesztőjétől, amikor megírta élete első regényét saját naplója alapján: "Csak olyan témához nyúlj, amit alaposan ismersz!"

A 3-4. évfolyamos diákok kategóriában a 3. helyet Szauer Péter szerezte meg A buborékfújó kis piros traktor című meséjével, a 2. helyen Kiss Nadin Emma végzett A varázslatos spicc cipőkkel. A kategória győztese Víg Anna Réka lett Szellő című meséjével. Különdíjat vehetett át Mácsai Míra: Kishercegnő nagy királysága című meséjével, amit a Városháza Dísztermében elő is adtak a Táncsics Mihály Általános Iskola növendékei.

Az 5-6. évfolyamosok között különdíjas lett Gadus Barakonyi Márton: Egy különös matekóra története, a 3.helyezett Sarf Janka lett a Vakmerő királyfival, a második pedig Hoffmann Dorottya A tükörrel. Az első helyet Major Gábor: Béla bá című meséje szerezte meg.

A 7-8. évfolyamosok között különdíjat kapott Farkas Réka Rebeka: Mesetündér és a mesék című meséje, amit a Táncsics Mihály Általános Iskola növendékei adtak elő. A korosztályban a harmadik helyen Szabó Marcell: Robotkaland című meséje, a másodikon Végh Dorina: Legenda egy lányról című története végzett, az első helyet pedig Terék Júlia kapta az Álomjóslatért.

A díjátadó előtt a a Táncsics Mihály Általános Iskola igazgatója, Csimáné Kiss Ilona köszöntötte a résztvevőket, aki a mese jótékony hatásáról beszélt: "Amikor mesét hallotok, vagy olvastok, akkor befelé figyeltek és különböző képeket hoztok létre, elképzelitek amit olvastok. Hogy mire is tanít minket a mese? Először is empátiára, hiszen a szereplők helyébe kell képzelni magatokat, azután szókincset fejleszt, mert a sok meseolvasástól színes szókincse lesz egy kisgyereknek, azután példaképet is ad, mert sok olyan mese van, amelyben sok szorgalommal, szeretettel, a jó győz, így erkölcsileg is nevel minket a mese."