Vizitdíj-automatát nettó 380 000 Ft-ért a székesfehérvári Albacomptól

Hazai fejlesztésű és gyártású vizitdíj-automatát mutatott be az Albacomp zrt. A székesfehérvári vállalat a nettó 380 000 Ft-os vételáron elérhető készüléket elsősorban azoknak az egészségügyi szervezeteknek szánja, amelyek a számos extra funkciót nyújtó – és egyben ennek többszörösébe kerülő – automaták árát nehezen tudják kitermelni, de méretükből adódóan mégis hatékonyan alkalmazhatják az adminisztrációs munkájukat segítő eszközt.
2007.02.21. 16:12 |
 A fémpénzes fizetésre alkalmas készülék az alacsony árának köszönhetően a kisebb rendelők számára is elérhetővé teszi az adminisztráció automatizálását.

 Hazai fejlesztésű és gyártású vizitdíj-automatát mutatott be az Albacomp zrt. A székesfehérvári vállalat a nettó 380 000 Ft-os vételáron elérhető készüléket elsősorban azoknak az egészségügyi szervezeteknek szánja, amelyek a számos extra funkciót nyújtó – és egyben ennek többszörösébe kerülő – automaták árát nehezen tudják kitermelni, de méretükből adódóan mégis hatékonyan alkalmazhatják az adminisztrációs munkájukat segítő eszközt.

 Az Albacomp – szemben az eredetileg más funkciókra tervezett és e célra utólag átalakított készülékekkel – kifejezetten vizitdíj fizetésre tervezte az új automatát, amely a célirányos fejlesztésnek és egyszerű funkcióinak köszönhetően jelenleg a hazai piacon a legkedvezőbb áron nyújt megoldást a vizitdíj-fizetés adminisztrációjára.

 A gép 10, 20, 50 és 100 forintos pénzérmékkel működik, és természetesen megfelel a törvényi előírásban meghatározott nyugtaadási előírásoknak.

 A falra szerelhető automatát 15 colos érintőképernyős monitorral látták el, amelyen a betegek három lehetőség közül választhatnak:

- vizitdíj befizetéséről szóló nyugta

- a vizitdíj-mentességet igazoló bizonylat (az OEP adatbázisból történő lekérdezés alapján)

- egyéb egészségügyi információk lekérdezése (például a vizitdíj-fizetés számon követése, fizetési mentesség ellenőrzése).

 A készülék alkalmas sorszám nyomtatására és betegirányítási funkciók ellátására is, amennyiben összekapcsolják a rendelőben működő asztali számítógépekkel. Az automatában működő PC mindemellett szabadon programozható, így tetszőleges további funkciókkal bővíthető a felhasználók egyedi igényei szerint.

A készülék alacsony árának köszönhetően a vevőknek – a vizitdíj-automatákra igényelhető 25%-os állami támogatás igénybevétele esetén – csupán nettó 285 000 Ft-ot kell fizetniük a készülékért. Egy átlagos háziorvosi rendelő havonta mintegy 200 000 forint körüli összeghez juthat a teljes egészében nála maradó vizitdíjakból, így a készülék megvásárlása rövid idő alatt megtérül a kisebb forgalmú rendelőkben is. Az Albacomp tervei szerint még 2007-ben mintegy 1000 darabot fog értékesíteni a most bemutatott készülékből.

 „A készülék kifejlesztésekor azt volt a célunk, hogy ne csak a törvényi előírásoknak, hanem a rendelők anyagi lehetőségeinek is megfelelő automatát hozzunk létre” – hangsúlyozta Pukler Gábor, az Albacomp vezérigazgatója. „Ennek szellemében a készüléket bérleti konstrukcióban is elérhetővé tesszük, így például hároméves időszak alatt – ingyenes helyszíni szervizeléssel együtt – mindössze átlagosan havi 17 ezer forintba kerül.” – tette hozzá.

 A vizitdíj befizetésekor a gép nyugtát ad, amelyen szerepel a biztosított neve és TAJ-száma (ezek az érintőképernyőn billentyűzhetők be), illetve az intézet neve, címe, adószáma, a fizetett vizitdíj pontos összege, a fizetés időpontja, illetve betegirányítási funkció esetén a sorszám és a megfelelő rendelés neve.

 Mivel a befizetések felső korlátjának eléréséhez szükséges 20 alkalomról szóló nyugtákat a betegeknek külön-külön kell gyűjteni ellátás-fajtánként (alapellátás, járóbeteg-szakellátás, fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás), így a készülék ezt figyelembe véve három különböző nyugtát tud kibocsátani abban az esetben, ha összekapcsolják az OEP számítógépes rendszerével.

 Az automata üzemeltetése egyszerű, az elektromos áramon – és igény esetén az internetkapcsolaton – kívül csupán a pénztárgépszalag cseréjéről és a pénzkazetta ürítéséről kell rendszeresen gondoskodni.

 Az Albacomp a készülékhez egyéves helyszíni garanciát biztosít, emellett egyedülálló saját tulajdonú országos szervizhálózatával biztosítja az automaták felhasználóinak gördülékeny kiszolgálását.

 A 2,8GHz-es processzorral, 80GB-os merevlemezzel és 256MB DDR RAM-mal szerelt számítógépen Linux operációs rendszer fut, a nyugtát thermo-nyomtató készíti. A készülék kiegészíthető kártyaolvasó, vonalkódolvasó illetve GSM/GPRS modem opcióval.

 A készülékről további információt a www.albacomp.hu oldalon talál.

A vizitdíj-automaták állami támogatásával kapcsolatos információkról a http://www.eum.hu/index.php?akt_menu=5067 oldalon tájékozódhat.

Magyarország

  1. Negyvenezer befejezett ügy

    Megközelítette a 40 ezret a befejezett bírósági ügyek száma 2023-ban a Székesfehérvári Törvényszéken és Fejér vármegye járásbíróságain. A Székesfehérvári Törvényszéken 84 bíró és 244 igazságügyi alkalmazott dolgozik. Kedden tartotta hagyományos évértékelő összbírói értekezletét a Törvényszék.

    2024.04.23.
  2. Általános iskolai beiratkozás

    Április 18-án és 19-én (csütörtökön és pénteken) kell beiratkozniuk az általános iskolába azoknak a tanköteles diákoknak, akik szeptemberben kezdik az első osztályt.

    2024.04.17.
  3. Április 1-től lehet napi e-matricát vásárolni - előre is megvehető

    2024. április 1-től bevezetésre kerül a napi e-matrica Magyarországon. Az úthasználati jogosultság egy, a vásárló által megjelölt naptári napra lesz érvényes, és a teljes hazai díjköteles úthálózaton használható lesz. Motorokra - a heti (10 napos) és havi e-matricákhoz hasonlóan - kedvezményes áron lehet majd megvásárolni a napi autópálya-matricát.

    2024.03.29.
  4. Nemzetközi konferencia a kastélyban

    Az idei év a légierőről szól a Magyar Honvédségnél - jelentette ki a honvédelmi miniszter pénteken, a Fejér vármegyei Fehérvárcsurgón rendezett nemzetközi konferencián. A kétnapos konferenciát a Károlyi József Alapítvány szervezte a francia, a svájci és a holland nagykövetség, az Olasz Kulturális Intézet, az Osztrák Kultúrfórum, a Magyar-Német Intézet, a Mathias Corvinus Collegium Budapest, valamint a Hanns Seidel Alapítvány és a Konrad Adenauer Alapítvány támogatásával.

    2024.03.22.