Visszavágott a Bécsnek a Volán - 5-3-ra nyertek Banhamék

Két nappal ezelőtt nagyon közel járt a pontszerzéshez a Volán a Bécsben, a legvégén ütött góllal akkor a hazaiak nyertek. Sikerült azonban a visszavágás, egy sok gólos, sok kiállítást hozó mérkőzésen 5-3-ra nyert a Raymond gárda.
SAPA Fehérvár AV 19 - Vienna Capitals 5-3 (1-0, 2-3, 2-0)
Gólszerzők: Banham (2), Sarauer, Sikorcin, Kovács, illetve, Ferland, Hartl, Oulette.
2013.12.28. 19:58 |

December 26-án két és fél percen múlott a fehérvári pontszerzés Bécsben, így volt miért visszavágnia Kovácséknak. A hazai pálya, a remek hangulatot biztosító szurkolók, és a korábbi, fehérvári 3-0-a a Volán mellett szólt. No meg az is, hogy a heves bécsi kezdés ellenére a Fehérvár került előnybe, Frank Banham mattolta valamivel több, mint öt perccel a kezdés után a Vienna Capitals kapusát Kickertet. A harmad további részében összességében kiegyenlített játék zajlott a jégen, erről árulkodik a 14-13-as lövési arányt, mondjuk ebben pont az osztrákok voltak jobbak, de ez senkit sem zavart.

Remek második húsz percet láthatott a fehérvári publikum, és viszonylag hamar újabb fehérvári gólt. A 26. percben Sarauer a kapu mögül fordult vissza, és tunkolta be a korongot a gólvonal mögé, ekkor már kettővel ment a Volán. Ezután szinte azonnal hátrányba került a Fehérvár a Vienna pedig kíméletlenül kihasználta azt, csütörtök után Ferland ismét eredményes volt. A 34. percben aztán a szezon egyik legszebb gólját láthatták a drukkerek; Frank Banham ugrott ki, majd egy tőle megszokott piruettet bemutatva ütötte a harmadik Volán-gólt. Ezután azonban jött a hidegzuhany, mert 19 másodperc alatt egyenelített a Capitals, előbb Hartl lőhetett tisztán, majd Ouelette használta ki a fehérvári védők hibáját, 3-3.

Az utolsó harmadban aztán ismét tombolhatott a Volán-drukkerhad! Kiállítás kiállítást követett, de ebben a Raymond-csapat volt a jobb, négy a négy ellen ütött remek gólt a rövid felsőbe Sikorcin, majd pedig Kovács tett pontot mindenféle kérdés végére, amikor a 49. percben Jackman kipattanóját lőtte a kapuba, 5-3-ra nyert a Volán, ezzel pedig nagyon értékes két pontot szerzett a csapat!

SAPA Fehérvár AV 19 – Vienna Capitals 5-3 (1-0, 2-3, 2-0)