Ismét Világkupát nyert vegyesváltóban Kovács Sarolta és Demeter Bence

Megismételték tavalyi teljesítményüket a Volán Fehérvár öttusázói Kecskeméten. Ketten együtt ezúttal sem találtak legyőzőre a hazai Világkupa viadalon, fantasztikus versenyzéssel arattak magabiztos győzelmet.
2018.05.08. 11:21 |

Szép hagyományba kezdett tavaly a Volán Fehérvár világklasszis vegyesváltója a hírös városban, Demeter Bence és Kovács Sarolta ismét ellenállhatatlan teljesítménnyel rukkolt elő.

Tizenhat páros versengett a világkupa helyezésekért. A verseny a 2×100 méteres úszással kezdődött, amelyben a mieink 1:57.52 perces időeredménnyel az első helyen zártak.

A vívás is kiválóan sikerült Kovács Saroltának és Demeter Bencének, a 23 győzelem mellé mindössze 7 vereség társult, ami azt jelentette, hogy a második és talán legfontosabb tusát is a magyar kettős nyerte. Két szám után nagy különbséggel vezetett a hazai páros. A lovaglásban becsúszott egy-két verőhiba, így ebben a számban „csak” hetedikek lettek a fehérváriak és a 300 pontból 277-et begyűjtöttek, így három szám után nagyon magabiztos előnnyel, 35 másodperccel vezettek a britek előtt.

A kombinált számban mindkét váltótag 2×800 métert futott, kétszer állt lőállásba. A fáradtsággal és kisebb betegséggel is küzdő magyar váltó végül ebben a számban 14. lett, de előnyéből megőrzött 15 pontot a végül második helyre befutó írek előtt. A dobogó harmadik fokára a kínaiak állhattak fel.

“A döntők után mind a kettőnkben volt még azért pár tus, amit hiányoltunk, de itt úgy látszik, hogy sikerült ezt kijavítani és gyakorlatilag négy vagy öt tussal tudtunk győzni a második előtt. Ez pedig rengeteg másodpercet jelentett a kombinált számnál" - értékelt Demeter Bence, aki egyéni bronzérme után hétfőn a dobogó legfelső fokára is felállhatott Kecskeméten (Los Angelesből egy ezüstérme is van a Volán öttusázójának).

“Örülök, hogy ennyien kint voltak és jó érzés volt így befutni. Pontosabban Bencének befutni, én ugyanis vártam őt a célban. Jó volt, hogy ilyen nagy közönség előtt futhattunk és remélem ők is élvezték. Mi azt éreztük, hogy sok erőt adnak nekünk” - lelkendezett Kovács Sarolta. 2016 egyéni világbajnoka első érmét szerezte az idei Világkupákon.

A nemzetközi mezőny legközelebb május végén, Szófiában találkozik. A döntőt júniusban, Asztanában tartják majd. Az Európa-bajnokságot július közepén Székesfehérváron, az év fő versenyét, a világbajnokságot pedig szeptemberben, Mexikóvárosban rendezik meg.

Forrás: pentathlon.hu

Fotó: uipmworld.org