Vereséggel zárta a bajnokságot az Alba Fehérvár KC

Kiegyenlített első félidőt hozott az Alba Fehérvár KC – Érd bajnoki a záró fordulóban. A vendégek azonban a második félidő elején nagy rohanásba kezdtek, amire nem tudott időben, és jól reagálni a Fehérvár, így hamar eldőlt a két bajnoki pont sorsa. A hazaiak ugyan kozmetikáztak az eredményen, de az Érd így is megőrzött hármat előnyéből.
Alba Fehérvár KC – Érd 32-35 (18-17)

2017.05.28. 19:43 |

Tét nélküli mérkőzésen fogadta a szezon utolsó bajnokiján az Alba Fehérvár KC az Érd együttesét. A Pest megyeiek már a hét közepén átvették a nekik járó bronzérmet, míg a fehérváriak a hatodik helyet szerezték meg az utolsó forduló előtt.

Deli Rita együttese kezdett koncentráltabban, négy perc után 3-1-et mutatott az eredményjelző. A hetedik percre azonban kiegyenlített az Érd, és innentől kezdve a Fehérvárnak kellett szaladnia az eredmény után, Klivinyiék volt, hogy hárommal is vezettek, de igazán nem tudtak ellépni. Az utolsó tíz perc pedig egyértelműen a fehérváriaké volt, a hazai csapat előbb egyenlített, majd Lavko sikeres büntetőjével pedig előnnyel is mehetett szünetre. A félidőben 18-17 volt az állás.

A második félidő elejét mintha az öltözőben töltötte volna a Fehérvár, a vendégek 9-1-es rohammal nyitottak, a 41. percben így nyolc góllal, 27-19-re vezetett az Érd. Ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, a folytatásban már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a végén a differencia. A fehérváriak becsületére legyen mondva nem estek szét, és szép lassan a faragtak a hátrányból. Lavko járt ebben az élen, aki összesen nyolc büntetőt értékesített, és tizenhárom találattal zárta a meccset. Az utolsó néhány perc egyértelműen a hazaiaké volt, 4-0-val zárták le a mérkőzést, Bandlier egészen káprázatos, saját térfélről lőtt góllal búcsúzott a székesfehérvári közönségtől. Az Érd végül három góllal, 35-32-re győzött.