Végig vezetve vette vissza a pályaelőnyt az Alba

Lépéskényszerbe került az Alba Fehérvár, miután hazai pályán kikapott a Zalaegerszegtől: mindenképpen nyernie kellett idegenben egy meccset. Ezt a lehető leghamarabb, az elődöntő második találkozóján megtették Lóránt Péterék, mert jó dobóformát mutatva, a meccset végig kézben tartva visszavágtak a zalaiaknak. Az Albából hatan is tíz pont fölé jutottak és ezúttal a triplákat is a mieink dobták hatékonyabban. Az állás 1-1, folytatás kedden Fehérváron.
2017.05.26. 21:32 |

Az első meccs első negyedében szinte nem győztük számolni a zalai triplákat, és majdnem hússzal vezettek a vendégek a Gáz utcai csarnokban. Most hazai pályán sokkal rosszabbul ment nekik a meccs elején, amihez az Alba védekezésének is volt köze. A ZTE az első negyed közepén még csak nyolc pontnál tartott, közben Shepard és Lóránt vezetésével fokozatosan ellépett az Alba és már tízzel is vezetett. Ami pedig a hármasokat illeti, Edwards és Farr is jól célzott, a hazaiak ellenben csak a negyed végén tudtak kintről betalálni, és bár egyszer négy pontra felzárkóztak, Mohammed büntetőivel zárult a játékrész, stabil Alba-előnnyel.

Pedig amúgy a Zete dobhatott sokkal több büntetőt a meccsen, de ezzel sem mentek sokra a hazaiak. Ubilla is a vonalról tudott egyenlíteni a második negyed elején. Ez volt az a periódus, amikor a nem mindig sportszerűen szurkoló zalai tábor remélhette, átveszik a kezdeményezést az övéik, hiszen rövid ideig náluk volt az előny. Brandon Taylor triplái azonban mindig jókor estek be, és a kis irányító volt az is, aki a félidő végén büntetőkből ismét hétre tornázta fel az előnyt. Látszott, hogy tanult az első meccs hibáiból az Alba, sokkal jobban koncentrált és több volt a jó egyéni teljesítmény is. Edwards ezúttal ugyan nem szórt olyan jól, viszont asszisztokban a csapat legjobbjának bizonyult.

Kérdés volt, hoz-e fordultot a harmadik negyed, amelyben például a Szolnok elleni ötödik meccsen remekelt a Zalaegerszeg. Most azonban inkább a fehérvári harmadik negyedet idézte fel, hogy Lóránt azommal triplát dobott, amivel megint tízzel ment az Alba. Persze nem volt még vége, de tudta tartani a különbséget a vendégcsapat, amelyben Lóránt mellett a másik két center, Keller Ákos és James Farr is fontos pontokat szerzett. A ZTE kizárólag büntetőkből tudott betalálni, a gólszegényre forduló negyedben ezekkel is tartotta a lépést. A játékrész második felében kifulladt a fehérvári lendület, csak Keller volt képes pontokat szerezni, de a védekezésre nem lehetett panasz, így maradt az előnyből a negyedik negyedre.

Ez pedig álomszerűen indult a mieinknek: négy percig nem talált be a házigazda, közben 12-0-át futott az Alba, és Shepard zsákolása után már tizenöttel vezetett! Akár el is dőlhetett volna a meccs, de nem adta fel a hátrányban lévő fél, hiszen neki létkérdés volt, hogy magánál tartsa a pályaelőnyt. Ubilla mindent meg is tett, ám így is magabiztosnak tűnt a Fehérvár, az utolsó három percre fordulva még mindig tizenhattal vezetett. Ekkor jött két zalai tripla, és egy kis reménysugár, eladott labdák és játékvezetői ítéletek is segítették a rengeteget büntetőző hazaiakat. Az utolsó percre hatra faragta hátrányát a Zete, de Lóránt bedobott egy büntetőt, betakarta Ubillát, Shepard pedig lezárta a meccset. Teljesen megérdemelten nyert, és ezzel visszavette a pályaelőnyt az Alba Fehérvár. Kedden ismét hazai meccs jön.

Zalakerámia ZTE KK - Alba Fehérvár-Puebla Plus 85-94 (22-26, 22-25, 22-18, 19-25)

Alba: Taylor 13/9, Mohammed 14/6, Shepard 16, Lóránt 19/9, Keller Á. 12. Csere: Edwards 9/3, Farr 11/3, Markovics.