Változatos mérkőzésen győzött és továbbjutott az Arconic-Alba Fehérvár

Az Arconic-Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata a rájátszás első körének harmadik mérkőzésén fogadta a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét együttesét. A fehérváriak ismét nyertek, így az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Fehérvár javára.
Arconic-Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 88-79 (23-21, 13-21, 24-17, 28-20)
2023.04.18. 20:34 |

Az első 10 percben fej, fej mellett haladtak a játszók, kicsivel több hazai vezetés mellet. Ezt a szakaszt egy labdányi előnnyel nyerték a házigazdák. A második negyedben ritkán látható dolgot produkált az Alba: hat és fél percig egyetlen kosarat sem dobott, ebből a Kecskemét 13 pontos előnyt kovácsolt. A végére feljött a fehérvár, a 6 pontos hátrány behozható volt.

A második játékrészben hamar fordított az Arconic-Alba Fehérvár, bár néha a Kecskemét is vezetéshez jutott, de már az itthon játszók domináltak. A záró szakaszban még igyekezett a vendéggárda, főleg triplákkal, de az utolsó négy percben már nem kérdéses a hazaiak sikere és továbbjutása.

JEGYZŐKÖNYV

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR: PONGÓ MARCELL 16/9, Somogyi Á. 4, DE COSEY 15/6, FORD 14/6, PHILMORE 19/3. Csere: Vojvoda 10, Takács Milán 2, Diong 8. Vezetőedző: Alejandro Zubillaga

KECSKEMÉT: TOWNES 28/9,    Klobucar 7/3,   Kucsera 7/3,     Fazekas M., KARAHODZSICS 10  . Csere: Kiss D., Dramicsanin 2, WITTMANN 14/9, Ivkovics 8/6, Tóth B. 3/3.  Vezetőedző: Forrai Gábor

MESTERMÉRLEG:

lejandro Zubillaga: - Elkövettük azokat a hibákat, amelyeket a korábbi mérkőzéseken is, a védekezésünk nem volt megfelelő az első félidőben, ezért vezetett a Kecskemét. Aztán változtattunk főleg a védekezésünkön, ebből következően támadásban is. Nem állunk meg, az első lépést megtettük, a célunk továbbra is, hogy nagyon sokáig jussunk.

Forrai Gábor: - Természetesen gratulálok a Fehérvárnak, mert megérdemelten jutottak a legjobb négy közé, egyértelműen bebizonyosodott, hogy ott a helyük. Ahogy az előző két mérkőzésen úgy gratulálok a saját csapatomnak is, hiszen óriási erőket mozgósítottak. Az első félidőben minden úgy történt, ahogy elterveztük, de nem dobtunk extrán, ha abban a periódusban jobban dobunk, illetve a második negyed végén nem hibázunk, akkor a kezünkben lehetett volna mérkőzés, így ez jelentette a fordulópontot, a végére pedig felőröltek bennünket.