Úszó Budapest Kupa 2023. tavaszi fordulók, a fehérvári Delfin SE sikereivel

Megrendezték a 2023. évi Budapest Kupa versenysorozat harmadik fordulóját. A Delfin SE is részt vesz a rangos eseményen. A tavalyi korosztályos győztes Varga Marcell is rajthoz áll ebben az évben, és esélyes a végső győzelemre.
2023.05.04. 09:02 |

A hátralévő 2 forduló ősszel kerül lebonyolításra. Ebben az évben is népes mezőny áll rajthoz. A harmadik fordulóban 35 klub versenyzői szereztek érmeket a viadalon. A legfiatalabbak mellett olimpikonok is indultak, így elelmondható, Magyarország legrangosabb kupasorozata ez.

A Székesfehérvári Delfin SE eredményei az alábbiak:

Dániel Réka 1 negyedik helyezés, 1 hatodik helyezés; Csonka Zsófi 1 első helyezés, 2 harmadik helyezés, 1-1 ötödik és hatodik helyezés; Nyerges Asma 1 hatodik helyezés; Kiss Petra 1 második helyezés és 1 hatodik helyezés; Dobján Krisztián 2 második helyezés ,1 harmadik helyezés, 1 negyedik helyezés, 1 ötödik helyezés, 5 hatodik helyezés; Gyémánt Kálmán Bendegúz 1 harmadik helyezés, 2 negyedik helyezés, 1 ötödik helyezés;
Petró Hunor 2 harmadik helyezés, 3 negyedik helyezés 1 hatodik helyezés; Sallay Kristóf 3 első helyezés, 1 második helyezés, 1 negyedik helyezés, 1 ötödik helyezés ,1 hatodik helyezés; Varga Marcell 5 első helyezés, 3 második helyezés, 5 harmadik helyezés, 1 ötödik helyezés.

Eredményeivel Varga Marcell a verseny legeredményesebb versenyzőjének járó kupát is megszerezte.

- A sok egyéni csúcs mellett, a sportolóink kvalifikációs jogot szereztek az országos korosztályos úszó bajnokságon való indulásra. A bajnokságig még sok verseny áll előttünk, melyekre komolyan készülünk. Sok érem és jó helyezés bent maradt, mivel az egyesület több versenyzője is érdekelt volt az Úszó Diákolimpia országos döntőjében, ami azonos időben volt a Budapest Kupa versennyel, és többen betegség miatt nem vettek részt a versenysorozaton. Bizakodással várjuk a Budapest Kupa őszi fordulóit - értékelt így Dániel András SE a delfinesek szakvezetője.