Úszás: delfines helytállás itthon és külföldön

A Delfin SE fiatal versenyzői külföldön és itthon három helyszínen is indultak az utóbbi napokban. Érmeks, helyezések és egyre jobb időeredmények mutatták, hogy év vége felé is jó formában vannak a delfines úszók.
2017.11.12. 18:11 |

A legkisebbek  Ausztriában,  Bécs-Schwechaton  a hagyományos gyermekversenyen vettek  részt.  A tizenkét delfines gyermek kitett magáért. Sorra javitották meg  eddigi legjobb eredményeiket. A verseny végén valamennyien egy kűlöndijas éremben részesültek. Külön kiemelkedett Várnagy Zita (2008), aki a különdíj mellé brozérmet szerzett versenyszámában.

A  10-13 évesek  Tatabányán a szintén hagyományos Márton-napi uszóversenyen  jeleskedtek. Két arany, három ezüst és három bronzérmet gyüjtöttek. A két aranyérem egyaránt Szabó Kis Zétény nevéhez fűződik.

A  serdülő és ifi korosztály legjobbjai a rövidpályás felnőtt országos bajnokságon vettek  részt.  A legjobb eredményt Varró Ádám Levente érte el, ötödik, hetedik és nyolcadik helyezése is volt a döntőkben. A döntős helyezéseken kivül számos versenyszámban elindult megjavítva legjobb eredményeit. Ugyanezt elmondhatják magukról a többiek is, akiktől az elvárás az volt hogy szárnyalják túl eddigi legjobbjukat. Levente mellett kiemelkedően szerepelt  Czifa Patrik valamennyi mellúszó számban, és Ács Barbara 200 méter háton.