Udvardy Panna nyerte a Kiskút TK nemzetközi tornáját

A Kiskút Tenisz Klub játékosa, Udvardy Panna nyerte a XIXO Open Székesfehérvár döntőjét. A rossz idő miatt „költöző” fináléban egy szoros és egy simább szettre volt szüksége a tizennyolc esztendős játékosnak Jani Réka ellen.

2017.09.17. 14:45 |

Az eső miatt Rácalmásra költözött a székesfehérvári, tizenötezer dolláros női ITF Future torna döntője. A megváltozott körülményekhez az elején úgy tűnt, hogy Jani Réka alkalmazkodik jobban, aki rögtön breakkel kezdett. 0-2 után azonban összekapta magát Udvardy Panna, és három gémet nyert zsinórban, ezzel pedig fordított. Ezután Jani hozta saját adogatójátékát, majd pedig elvette Udvardyét, így 4-3-ra megint az MTK teniszezője vezetett. Udvardy azonnal visszabreakelt, majd Jani ugyanígy tett, és adogathatott az első játszmáért. A zsinórban negyedik breakkel Udvardy egyenlített. Beszédes adat, hogy több mint ötven perc játék után 5-5 és 40:40 állt az eredményjelzőn, az első szettet végül 7-5-re Udvardy nyerte. Majd miután egymás után az hatodik(!) játékot is megnyerte Udvardy Panna a második szettben pillanatok alatt elhúzott 3-0-ra. A Kiskút TK játékosa ezután ismét elvette ellenfele adogatását, így már csak két gémre került a tornagyőzelemtől. Jani azonban egy breakkel jelezte, nem adja olyan könnyen a meccset… Igaz, 5-2 után Udvardynak már csak egy játékra volt szüksége a győzelemhez, ezt pedig hozta is, így végül 7-5 6-3-ra megnyerte a Kiskút Tenisz Klub ITF Future tornáját.