Továbbjutott a Vidi és a Bordeaux vár rá a harmadik körben

Az Európa Liga selejtező második körének visszavágó mérkőzésén, Felcsúton, a Pancho Arénában fogadta az észt Nomme Kalju együttesét a Videoton FC. A jelentős előnyben pályára lépő fehérváriak az első félidőben még – főleg Lazovics révén – veszélyesen játszottak, ám a második játékrészben már edzőmérkőzés jelleget öltött a találkozó. Végeredmény: Videoton FC - Nomme Kalju 1-1, a Videoton gólját a 37. percben Lazovics szerezte. 4-1-es összesítéssel továbbjutott a Videoton és a következő körben a Girondins Bordeaux együttesével találkozik.
2017.07.20. 22:52 |

Videoton FC-Nömme Kalju FC (észt) 1-1 (1-0)
2612 néző, v.: Zebec (horvát)
gólszerző: Lazovic (37.), illetve Dmitrijev (50., 11-esből)
sárga lap: Vinícius (22.), Fejes (42.), Maric (79.), illetve Sidorenkov (13.), Uggé (25.), Dmitrijev (63.)

Videoton:
Kovácsik - Szolnoki, Juhász R., Vinícius (Fejes 24.), Stopira (Szabó B. 61.) - Nego, Varga J., Hadzic, Suljic - Lazovics (Géresi 58.), Maric
Kalju:
Londak (Teles 46.) - Mööl, Tjapkin, Uggé, Sidorenkov - Subbotin, Alidor, Dmitrijev, Valikaev, Kirss (Carlos Santos 68.) - Liliu (Neemelo 75.)

Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon egy-egy nagy helyzettel. A folytatásban rákapcsolt a Videoton, és néhány gólszerzési lehetőséget követően Lazovic találatával megszerezte a vezetést. Fordulást követően büntetőből egyenlített a Kalju. A hazai gárda innentől kezdve nem igazán erőltette a támadásokat, az észtek pedig nem tudtak komoly helyzeteket kialakítani a fehérvári kapu előtt.