Figyeljünk a viharjelzésre! - többen is bajba jutottak a Velencei-tavon

Az erős szél és a nagy hullámzás miatt többen is a rendőrök segítségével tudtak csak biztonságosan partot érni a hétvégén a Velencei-tavon. A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy a viharjelzés figyelembe vételével, és az alapvető biztonsági intézkedések betartásával legtöbbször megelőzhetők a veszélyhelyzetek.
2023.06.26. 12:24 |
Figyeljünk a viharjelzésre! - többen is bajba jutottak a Velencei-tavon

A Gárdonyi Rendőrkapitányág vízi körzeti megbízottjai pénteken este a Velencei-tó "Felső-tó" vízterületén látták meg a két férfit,  akik a nádfalban vesztegeltek SUP deszkáikkal és segélykérőn integettek.

A fürdőzők a rendőröknek elmondták, hogy miután észlelték a II. fokú viharjelzést, azonnal megkíséreltek visszajutni a partra, azonban a viharos szél keltette hullámzás miatt ez már nem sikerült.

Hasonló helyzetbe került az a három budapesti strandoló is, akik szombaton délelőtt kértek segítséget a vízirendőröktől, miután a Velencei-tó "Nagy-tisztás" vízterületén kerültek bajba.

A két nő és férfi társuk SUP deszkáikkal a sukorói strand területéről indultak, azonban a hirtelen felerősödő szélben a mind erőteljesebb hullámzás egyre beljebb sodorta őket, végül önerőből már nem voltak képesek visszatérni a part közelébe. A rendőrök mindhármukat hajójukba segítették és a vízi eszközökkel együtt a sukorói strandra vitték őket.

A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy a vízen különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan kialakulhat!

Elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni.

Másodfokú viharjelzés esetén a viharjelző berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor tilos fürödni, a vitorláshajók kivételével, csónakkal és más vízi sporteszközzel pedig TILOS közlekedni!