Tizenhét éremmel zárták a magyarok a szenior tájékozódási futók vb-jét

Az egyhetes, Székesfehérváron, valamint környékén, a Velencei-hegységben és Csákváron megrendezett, pénteken véget ért eseményen a magyarok a négy aranyérem mellett hét ezüstöt és hat bronzot szereztek. A házigazdák közül rövid távon Novai Éva (női 40), középtávon Wengrin Ágnes (női 50), míg hosszútávon Hajdu Martin (férfi 50) és Kármán Katalin (női 60) diadalmaskodott.
2021.08.14. 08:27 |

A házigazda magyar csapat tizenhét éremmel, közte négy arannyal zárt a szenior tájékozódási futók világbajnokságán.

Az esemény 1422 futójából 737-en az A futamokban indultak, a 37 résztvevő ország közül 26 képviselői szereztek érmet. A legtöbb aranyérem a svédeknek jutott (14), akiket Finnország (11), Svájc (10), Csehország (7) és Norvégia (6) versenyzői követtek, míg a dánok és a szlovákok a magyarokhoz hasonlóan négy aranyéremmel végeztek. A szervezők külön is köszöntötték a verseny két legidősebb résztvevőjét, a 95 éves svájci Adolf Kempfet és a svéd Lena Nordahlt.