Tenisz: Bondár és Piros ünnepelhetett Fehérváron

A nőknél Bondár Anna három játszmában, míg a férfiaknál négy szettben Piros Zsombor győzött a székesfehérvári Aqvital Országos Bajnokság döntőjében.

2017.10.01. 17:42 |

Szombaton a páros döntőket, és az egyéni elődöntőket rendezték a Kiskút Tenisz Klubban, az Aqvital Országos Bajnokságon. A férfiaknál a Marozsán – Szántai páros lett a magyar bajnok, miután a döntőben szuper tiebreakben győzte le a Filipenko – Balla duót. A hölgyeknél A Gécsek – Nagy kettős örülhetett, ők két játszmában verték a Bukta – Visonta párost.

Az elveszített páros finálé után Bukta Ágnes a vasárnapi egyes döntőben vigasztalódott volna, amennyiben legyőzte volna Bondár Annát azzal ötödik ob-elsőségét gyűjthette volna be. Nem is indult rosszul számára a döntő, az első játszmát 7:5-re nyerte. Bondár azonban a második és a harmadik játszmában sokkal koncentráltabban teniszezett, előbbit 6:2-re, utóbbit 6:3-ra nyerte. Ezzel pedig a hosszú sérülésből visszatérő Bondár lett a 2017-es felnőtt női magyar bajnok.

Valamivel 13 óra után Piros Zsombor és Valkusz Máté is megkezdte a férfi finálét. Az első három játszmában Magyarországon ritkán látott színvonalas teniszt produkált a két fiatal. Az első két szettet Piros hozta, majd a másodikban Valkusz már 5:0-ra is vezetett, és bár Piros egyenlíteni tudott, végül ezt a szettet Valkusz vitte. A negyedik játszmára mindkét játékos elkészült az erejével, Valkusz a legvégén már lépni is alig bírt. Piros Zsombor a héten megnyerte első mérkőzését a nyári felnőtt ob-n, majd szombaton az első három nyert szettig tartó találkozóján is győzött, vasárnap pedig miután 6:2 7:6 5:7 6:2 arányban legyőzte Valkusz Mátét megszerezte első nyári felnőtt magyar bajnoki címét is Székesfehérváron.