Tarolt a Monpet Motoaction Team a kupasorozatban

Magyarország legrangosabb motocross kupasorozatában egyeduralkodó a Székesfehérvári székhelyű Motoaction Monpet Team. Az egyesület versenyzői négy összetett első helyet szereztek 2017-ben.

2017.09.19. 11:34 |

Komoly célokkal vágott neki az idei szezonnak a Motoaction Monpet Team. A Matern Balázs vezette székesfehérvári motocross csapat a 2017-es kupasorozatnak fiatal, tehetséges versenyzőkkel állt oda a rajtvonalhoz. És ez, nem bizonyult hibás döntésnek, hiszen túlzás nélkül állíthatjuk a Motoaction Monpet Team letarolta hazánk legrangosabb kupasorozatát. „Az egyesület versenyzői négy élsport kategóriában álltak rajthoz, ez a motocross kupa négy legerősebb kategóriáját jelenti.-kezdte Matern Balázs csapatvezető. - Másodosztályban és első osztályban Mx2 (250-es motor) illetve Mx1(450-es motor) kategóriában. A fiúk kitettek magukért, a kitűzött célt teljesítették mivel mind a 4 géposztály az első helyen végeztünk az év végi elszámolásnál.”

A kupasorozat zárófordulóját a hétvégén, Veszprémvarsányban rendezték, ahol ezúttal is jól szerepeltek a fehérvári csapat versenyzői. „A veszprémvarsányi MX Park adott otthont az utolsó fordulónak egy tradicionális jellegű pályán. A domboldalban fekvő pályára rengeteg néző látogatott ki, ahol egy igen sikeres napot teljesítettünk. Voltak ugyan technikai gondjaink a motorokkal, de sikerült mindenre megoldást találni. Volt akinek csak egy ponttal, volt akinek nagyobb előnnyel sikerült elérnie ezt a remek eredményt. Sok-sok apró dolog kellet ehhez a nagyszerű szezonhoz, a szerelők, a családtagok, barátok, barátnők és nem utolsó sorban a támogatóink mind a siker részesei mivel az ő háttérmunkájuk nélkül ez egészen biztosan nem így alakult volna. A versenyzők is szorosabb baráti kapcsolatba kerültek a csapat kötelékében, egymást segítve a jobb eredmény elérésében. Remek volt ezt látni az év folyamán.” - foglalta össze Matern Balázs.

A magyar motocross bajnokságból egy futam van hátra, illetve az év végi csapatbajnoki verseny. A Monpet Motaction Team természetesen ezeken is rajthoz áll majd, és ha már rajthoz áll, akkor cél a jó szereplés, a győzelem, de legalábbis a dobogó! „A bajnokságban is dobogós pozíciókból várjuk a folytatást és igyekszünk ott is kihozni magunkból a legjobb eredményt. Nyársapáton október 8-án lesz az utolsó bajnoki forduló, és rá egy hétre, október 15-én Tápióbicskén a csapatbajnoki verseny, ide szeretnénk nagyon összeszedetten érkezni és szintén egy dobogós helyezésben bízunk.” - zárta Matern Balázs.

Év végi, veszprémvarsányi napi összetett eredmények, Magyar Motocross Mxmánia Kupasorozat: