Szép volt fiúk! - öt év után nyert újra Magyar Kupát a Fehérvár AV19

2019 után újra Magyar Kupa győztes a Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata! A szombati elődöntőben a Dunaújvárosi Acélbikákat fektette két vállra a fehérvári csapat, a vasárnap esti fináléban pedig a Budapest Jégkorong Akadémiát győzték le a Vasas Jégcentrumban. BJA HC - Hydro Fehérvár AV19 3-8 (1-4, 1-3, 1-1)
2024.01.28. 20:20 |

BJA HC - Hydro Fehérvár AV19 3-8 (1-4, 1-3, 1-1)

2019 január 22-én nyert utoljára a Magyar Kupa döntőjében a Volán, így régóta várta már ezt a sikert a csapat. Akkor a MAC Újbuda együttesét múlta felül a döntőben a Fehérvár AV19, ezúttal pedig a tavalyi győztes, címvédő Budapest Jégkorong Akadémia volt az ellenfél.

Az első harmad 4. percében Hári János kezdte a gólgyártást, majd a harmad közepén Pascal Laberge növelte a Volán előnyét. Leaváns találatával már 3-0-ra vezetett a Fehérvár, majd Vorobev szépített az első harmad 15. percében. Szinte azonnal válaszolt a Volán, gyönyörű játék után Anze Kuralt passzát Magosi Balint váltotta gólra. (1-4).

A második harmad 2. percében Sági Martin talált be a BJA-nak, némi izgalmat hozva a fináléba, azonban Mihály Ákos újra háromgólosra növelte a különbséget. A második harmad 16. percében  újra Mihály villant és emberhátrányban növelte tovább a Fehérvár előnyét. (2-6)

A második harmad 17. percében Daniel Leavens értékesített egy szólót és ezzel gyakorlatilag eldöntötte a kupa sorsát. (2-7). Az utolsó harmadra már csak 1-1 találat, sok törött bot és ütközés, valamint a hatalmas fehérvári ünneplés maradt. (3-8)