Székesfehérvárért díj és szakmai elismerések

2017.05.29. |

Székesfehérvárért díj

dr. Arányi István orvos 1992.
dr. Lehrner Lóránt orvos 1992.
Johan Freilinger  osztrák adományozó 1992.
Karászi Kálmán vízügyi mérnök 1992.
Primavera Kórus MMK 1992.
Szili István tanár 1992.
Tombor István birkózó 1992.
Varga Imréné vöröskeresztes 1992.
dr. Warvaszovszky Emil + tanár 1992.
Wolkensdorfer János tanár 1992.
Deli József gyógypedagógus 1993.
Hudoba György  csillagász 1993.
Kneifel Ferenc zenepedagógus 1993.
Alba Regia Néptáncegyüttes   1993
Kralovánszky Alán régész 1993.
Molnár Jánosné módszertani bolcsőde vezetője 1993.
M. Tóth István + festő 1993.
Pordán H. Ferenc + városépítész 1993.
Sobor Antal író 1993.
Tilinkó Zenekar   1993.
dr. Angeli Géza orvos 1994.
Ábrahám Istvánné gyógypedagógus 1994.
dr. Ágfalvy Mihály tanár 1994.
Bobory Zoltán  előadóművész 1994.
Boross László tervező 1994.
Demeter Vilmos + testnevelő 1994.
dr. Tóth Ferenc Vállalkozásfejlesztési Alapítvány vezetője 1994.
Poklosi Péter városvédő 1994.
Ujházi Péter festő 1994.
dr. Háry Ferencné  tanár  1994.
Urbányi Mária tervező 1994.
dr. Kovács Tibor orvos 1995.
dr. Bánki Zsuzsanna régész  1995.
dr. Szalai Elek pedagógus 1995.
dr. Pelsőczy Ferenc + c. prépost, plébános 1995.
Hányik János lelkész 1995.
Karsai Béla vállalkozó 1995.
Nagy János pedagógus, igazgató 1995
Macher Endréné vállalkozó 1995.
Tolnai Antal Földhivatal vezetője 1995.
Végh László tanár 1995.
Csodó Tibor üzemszervező 1996.
Csömöz Ferencné gyermekgondozó 1996.
dr. Glósz Ervin lelkipásztor 1996.
Escher Ilona könyvtár szervező 1996.
Fűrész István pedagógus 1996.
Kiss Mária óvodapedagógus 1996.
Kovács Jenő + városvédő 1996.
Nagy Gábor sportszervező 1996.
Radetzky Jenőné karitatív tev. 1996.
Somorjai Ferenc zenetanár 1996.
dr. Séda Mária tanár 1997.
dr. Tóth Ferenc főorvos 1997.
Helyőrségi Zenekar   1997.
Mohai János nyugdíjas pedagógus 1997.
Schwalm László festőművész 1997.
Ujházi Mária intézményvezető 1997.
Viniczai László + cukrász 1997.
Horváth Imre plébános 1997.
Frank József könyvvizsgáló l997.
Kovács György népművelő l997.
dr. Lovas Zoltán  tanár 1998.
Kelemen Ágnes Stoma klub vezetője 1998.
Ladasovits László igazgató 1998.
Németh László  GORSIUM ÁFÉSZ elnöke 1998.
Péntek Imre újságíró 1998.
Sárvári László Volán SC ügyvezető elnöke 1998.
Schuller Ferencné óvodavezető 1998.
Szíjjártó Ferenc köztisztviselő 1998.
Párniczky Józsefné népi iparművész 1998
Újfalusi Istvánné gazdasági igazgató 1998.
dr. Sarlós József főorvos 1999.
dr. Simonyi Gyula  jogtanácsos 1999.
Kósa Ferenc c. kanonok 1999.
Molnár György igazgató 1999.
Rajnai László népművelő 1999.
Rábaközi István vállalkozó 1999.
Szabó Mátyás vízügyi mérnök 1999.
Kékesi Miklós Budapest Bank igazgató l999.
Adorján Imre turkológus 1999
Albacomp -SZÜV Kosárlabda csapata   1999
Bányai László református lelkész 2000.
Bencze András evangélikus esperes 2000.
dr. Matarics Erzsébet városi bíró 2000.
Farkas Sándor kosárlabda edző 2000.
Illyés Endréné restaurátor 2000.
Kő Ferenc+ katolikus lelkipásztor 2000.
Láng Hugóné Alba R. Nyugd. Egy. elnöke 2000.
Magyarits András igazgató 2000.
Németh Gyula férfiszabó 2000.
Schermann Ede ny. testnevelő tanár 2000.
Csabina Zoltán RVA igazgatóhelyettes 2001.
Cseh István polgárőrség elnöke 2001.
Egyed Imréné Szt. György Kórház ápolási igazgató 2001.
Jüllich Ádám  Metall Glas Rt elnök-vezérigazgató 2001.
Kállai Mária pedagógus 2001.
Koska Györgyné Egyesített Szoc. Intézmény igazgatója 2001.
Pinke Miklós festőművész 2001.
Sebestyén Zoltán Korona Rt vezérigazgató 2001.
Víg Imre+ birkózó 2001.
Würth József vállalkozó 2001.
Bárdosi Attila rendőr alezredes 2002.
Horányi Ottília karnagy 2002.
Kiss Antalné ny. óvodavezető 2002.
Kolozsvári Kende népművelő 2002.
Kovács Istvánné úszóedző 2002.
Kulcsár Antal + öttusa-mesteredző 2002.
Móra Magda költő 2002.
Mórocz Istvánné könyvkötő 2002.
Őri Tóth István + fotóművész 2002.
Tölgyesi Ferencné igazgató 2002.
dr. Demeter Zsófia történész-múzeológus 2003.
dr. Kovács Endre főorvos 2003.
Kádár Antal edző 2003.
Mészáros Péter filmrendező 2003.
Párniczky József tanár 2003.
Salamon Lászlóné kollégium igazgató 2003.
Szabó József+ gombavizsgáló 2003.
Tóth István + művelődési ház igazgató 2003.
Varga Jánosné dr. úrhölgy 2003.
dr. Pintér Lajos köztisztviselő - mérnök 2003. 
dr. Illyés Péter gyermekgyógyász  2004.
dr.Peresztegi Nagy Róbertné tanár 2004.
Feketéné Thuróczy Nóra labdarúgó 2004.
Görög István alezredes 2004.
Handler Rezsőné testnevelő tanár 2004.
Kiss Kálmán   köztisztviselő 2004.
Kocsis György Zsidó Hitközség elnöke 2004.
Madler László posztumusz ezredes  2004.
Molnár Magdolna ny. tanárnő,  köztisztviselő 2004.
Németh László  Fogyasztó védelem egyesület elnöke 2004.
Südy Árpád természetjáró 2004.
ALCOA Alapítvány   2005.
Alba Volán SC öttusa edzői csapat   2005.
Dr. Támadi Lajos fogorvos 2005.
Gergely Anna történész 2005.
Háry Jánosné Nyugdíjas Klub alelnöke 2005.
Heinrich Péter igazgató 2005.
Járy Jánosné óvodavezető 2005.
Mészáros Sándor Alba Regia Nyugdíjas Egyesület titkára 2005.
Modrovics Imre tisztségviselő 2005.
Nagy László fodrász  2005.
Öttusa Edzői Csapat   2005.
Pap László igazgatö 2005.
Dávid Erzsébet újságíró 2006.
dr. Kamarás Erika  gyermekgyógyász-főorvos 2006.
dr. Kardos István gyermekgyógyász-főorvos 2006.
dr. Szokó Miklósné orvos  2006.
Gyurkovics Mária honvéd alezredes 2006.
Major István  zenetanár 2006.
Paál Lajos tanár 2006.
Sipos Jenő igazgató Fehér Ablak Kft 2006.
Szauerwein Tivadar igazgató FETÉV-SZER Kft 2006.
Szokó Miklósné igazgató 2006.
Varga Gábor környezetvédő 2006.
Botos István+ posztumusz  vállalkozó 2007.
dr. Hoffer Györgyné dr. Koltai Sarolta  régész  2007.
dr. Kerkuska László rendőr alezredes 2007.
dr. Szalai Károly tanár 2007.
id. Eszéki János   2007.
Gárdai Ferenc tanár 2007.
Los Andinos Együttes    2007.
Mazák Gyula  Alcoa-Köfém Okt. és Közm.Klubház igazgatója 2007.
Ujfalusi Istvánné ny. igazgató 2007.
dr. Arató Antal újságíró, az MTI Fejér megyei tudósítója 2008.
dr. Baráth Károly  igazgató  2008.
dr. Baráth Károly  igazgató  2008.
dr. Fülöp Gyula  orvos  2008.
dr. Mezőszentgyörgyi Lászlóné iskolatitkár 2008.
dr. Szarvas József tanár  2008.
Molnár Dezsőné ny. tanár 2008.
Nagy Hedvig + CSSK vezetője – posztumusz 2008.
Mezőszentgyörgyi Lászlóné iskolatitkár 2008
Szakál Antal festőtanár 2008
Székelyhidi János sportújságíró 2008
Tamás Ádám kertész 2008
Boda János vállalkozó 2009.
dr. Laczkó Ildikó gyermeksebész  2009.
dr. Takács Ferenc főorvos 2009.
Endl Imréné sakkoktató 2009.
Fejes Gábor Öreghegyi Nyugdíjas Klub vezetője 2009.
Jávor Mátyás Zsidó Hitközség elnöke 2009.
Major István zene tanár 2009.
Rákos Csabáné igazgató 2009.
Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló Kollektívája   2009
Tóth Tihamérné igazgató 2009
Dr. Juhász Árpád utazó-felfedező 2010.
Dr. Lakner József  igazgató 2010.
Dr. Móré Attila vállalkozó 2010.
Kollár Endre  köztisztviselő 2010.
Mohai Judit tanár 2010.
Móder Józsefné
igazgató 2010.
Reé Géza népművelő 2010.
Gajda Péter tanár 2010
VIDEOTON UEFA labdarúgó csapat   2010
Zsohár Melinda újságíró 2010

Penna Regia díj

Foltényi Tibor írott sajtó 1997.
Baranyi Pál +   1997.
Dávid Erzsébet írott sajtó 1998.
Zágoni Erzsébet írott sajtó 1998.
Bakonyi István elektronikus sajtó 1998.
Sipos József + elektronikus sajtó 1999.
Zsohár Melinda  írott sajtó 1999.
Gábor Gina írott sajtó 2000.
Tihanyi Tamás írott sajtó 2000.
Benkő Andrea elektronikus sajtó 2000.
Péntek Imre írott sajtó 2001.
Dezső István + elektronikus sajtó 2001.
Kulich Erzsébet írott sajtó 2002.
Szabó Zoltán írott sajtó 2003.
Halász István operatőr 2003.
Pati Nagy Bence  fotoriporter  2004.
Török Péter  újságíró 2004.
Kabáczy Szilárd + fotoművész  2005.
Vakler Lajos szerkesztő-riporter 2005.
Silye Sándor  újságíró  írott sajtó 2006.
Somogyi Tamás  operatőr – elektronikus média 2006.
Virágh Ildikó  főszerkesztő 2007.
B.Kiss László újságíró 2008.
Kiss Erika újságíró 2009.
Póczos Tibor  operatőr 2009.
Csordás Csilla Vörösmarty Rádió munkatársa 2010.
J.Mező Éva Fejér Megyei Hírlap munkatársa 2010.
Tribolt Lajos újságíró 2012.
Csitáry- Hock Tamás újságíró 2013.
Matók János újságíró 2014.
Kozma Ágnes újságíró 2015.
Varga Sándor + újságíró 2016.
Burján Zsigmond rendező-operatőr 2017.

Sipos Gyula Díj

Sulyok János  dandártábornok 2012.
Szabó András ezredes 2013.
Ruff Tamás őrnagy 2014.
Jákob János dandártábornok, protestáns tábori püspök 2015.
Fucsku Sándor vezérőrnagy 2016.

Székesfehérvár Közbiztonságáért Díj

Dér Tibor főhadnagy 2012.
Benke Dávid Dénes tűzoltó őrnagy 2013.
Brandl Csilla rendőr alezredes 2014.
Schekk Géza rendőr alezredes 2014.
Pintér Zsolt polgárőr 2014.
Szalai Zoltánné rendőr alezredes 2015.
Horváth Péter tűzoltó alezredes 2015.
Tunikolt János polgárőr 2015.
Kovács Zsolt rendőr alezredes, városi rendőrkapitány 2016.
Rideg Norbert tűzoltó százados 2016.
Moizer Attilla polgárőr 2016.
Dr. Teveli Zsolt rendőr százados 2017.
Farkas-Bozsik Gábor tűzoltó alezredes 2017.

"Év Rendőre" Díj

Jámbor Károly rendőr százados 1995.
Pintér Attila rendőr őrnagy 1995.
Lasancz Zoltán rendőr őrnagy 1996.
Kiss Pál rendőr zászlós 1996.
Omischl Sándor rendőr törzszászlós 1997.
Csonka Tibor rendőr-főtörzsőrmester 1997.
Lengyel Tibor rendőr zászlós 1998.
Alland József rendőr főtörzszászlós 1998.
Badics József rendőr főtörzszászlós 1999.
Zsoldos József rendőr alezredes 1999.
Csapó Ferenc rendőr főtörzszászlós 2000.
Lovász István rendőr zászlós 2000.
Komjáti Ferenc rendőr őrnagy 2001.
Almádi Ferenc rendőr őrnagy 2001.
Szalai Zoltánné rendőr őrnagy 2002.
Tóth József rendőr őrnagy 2002.
Kiss Sándor rendőr százados 2003.
Csapó Ferenc rendőr főtörzszászlós 2003.
Tajti András rendőr alezredes 2004.
Majer László törzszászlós 2004.
Zsoldos József rendőr alezredes 2005.
Molnár József törzszászlósnak 2005.
Bárándiné Kertész Rita rendőr alezredes 2006.
Almádi Ferenc rendőr alezredes 2006.
Schekk Géza rendőr százados 2007.
Sasvári István rendőr hadnagy 2007.
Tóth János főhadnagy 2008.
László Attila zászlós 2008.
Somogyi Péter rendőr főtörzszászlós 2009.
Horváth Zoltán rendőr alezredes 2009.
Juhász Károly rendőr százados 2010.
Kajtor Zsolt rendőr zászlós 2010.

"Év Polgárőre" Díj

Pintér László   1995.
Cseh István    1996.
Fa Istvánné   1997.
Pál Lajos   1998.
Fa István   1999.
Jánosi István   2000.
Kalmár Zoltán   2001.
Pap László   2002.
Szekszárdi Lászlóné   2003.
Krajcsovics Zoltán   2004.
Pintér Lászlóné   2005.
Márton Zoltán   2006.
Dewáth Tibor   2007.
Bujka György   2008.
Varga Lajos   2009.
Krecskó Gyula   2012.

"Év Tűzoltója" Díj

Tóth László tűo. zászlós 1995.
Sógorka Tibor tűo. főtörzsőrmester 1996.
Bakurecz József tűo. törzszászlós 1997.
Géber Lajos tűo. főtörzsőrmester 1998.
Rácz János tűo. főtörzsőrmester 1999.
Mikodi László tűo. főtörzsőrmester 2000.
Kéri Zoltán tűo. főtörzsőrmester 2001.
Kozma Imre tűo. főtörzsőrmester 2002.
Tóth László tűo. százados 2003.
Kiss József tűo. főtörzsőrmester 2004.
Bartos Tamás tűo. főtörzszászlós 2005.
Papp László tűo. főtörzsőrmester 2006.
Molnár János tűo. hadnagy 2007.
Bor István tűo. tőrzsőrmester 2008.
Esze István tűo. zászlós 2009.

Székesfehérvár Közoktatásáért Díj

Borbás Katalin  pszicho-pedagógus - Nevelési Tanácsadó Intézet  2012.
Gróf Istvánné nyugalmazott óvodavezető - Nefelejcs Óvoda 2013.
Tóth Ferencné igazgató - Tulipános Óvoda 2013.
Kneifelné Vass Éva  néptánc - pedagógus - Alba Regia Művészeti Iskola 2014.
Motikáné Tóth Éva tagintézmény-vezető - Székesfehérvári Szakképzési Centrum Bugát Pál Középiskolája 2014.
Vastagh Rita tanár - Ciszterci Szent István Gimnázium 2014.
Gyóni András tanár - Ciszterci Szent István Gimnázium 2015.
Hekeliné Halmos Marianna igazgató - Zentai Úti Általános Iskola 2015.
Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár 2016.

Székesfehérvár Egészségügyéért Díj

dr. Missuray János háziorvos 2012.
Csontákné Ehrenberger Katalin nővér 2013.
dr. Kovács Tibor radiológus főorvos 2014.
dr. Kamarás Erika gyermekorvos 2015.
Szivákné Heilig Ilona védőnő 2016.

Székesfehérvár Sportjáért Díj

Videoton FC   2005.
FC Fehérvár   2006.
Bogár Pál sportvezető (kosárlabda) 2007.
    2008.
MÁV Előre Sportklub   2009.
  nem került átadásra 2010.
  nem került átadásra 2011.
Madár Imre Alba Regia Kézilabda Sportegyesület - szakmai igazgató 2012.
Pauker Kálmán Székesfehérvári Labdarúgó Szövetség - sportvezető 2013.
Halm Rolland Alba Regia SC 2014.
Sárvári László Alba Volán SC 2015.
Schermann Ágnes testnevelés tanár 2016.
Schermann László testnevelés tanár 2016.
Siági Istvánné Varga Vera 2017
Józsa Dávid 2017

Pro Theatro Civitatis Albae Regalis Díj

Földes Tamás 1999.
Závodszky Noémi 2000.
Kovács Zoltán 2001.
Váradi Eszter Sára 2002.
Brunner Márta  2003.
Zakariás Éva 2004.
Xantus Barbara 2005.
Szomor György 2006.
Zsurzs Kati 2007.
Szurdi Miklós  2008.
Keller János  2009.
Buch Tibor  2010.
Bakonyi Csilla 2011.
Quintus Konrád 2012.
Bagó Bertalan 2013.
Kozáry Ferenc 2014.
Varga Mária 2015.
Vörösmarty Színház műszaki, technikai dolgozói 2016.

"Fricsay Richard Zenei Díj"

 
Somorjai Ferenc + 2002.
Alba Regia Szimfonikus Zenekar  2003.
Horányi Ottília 2004.
Mihályi Gyuláné+ 2005.
Tatár Dezsőné 2006.
Márkus József 2007.
Lovrekné Auth Ágnes  2008.
Varró János 2009.
Kukucska Márta 2010.
Helyőrségi Zenekar 2011.
Zemlényi Katica 2012. 
Kneifel Imre 2013.
Bíró Zoltán  2014.
Bódi Árpád 2015.
Tilinkó Zenekar 2016.

Érdy János Emlékérem Díj

Dr. Éry Kinga  régész, antropológus 2002.
Cserményi Vajk + múzeológus 2003.
Nem került átadásra   2004.
Dr. Biczó Piroska  régész 2005.
Dr. Kralovánszky Alán + régész 2006.
Szabó Zoltán  építész 2007.
dr. Fitz Jenő + régész 2008.
Nem került átadásra   2009.
Nem érkezett javaslat   2010.
Nem került átadásra   2011.
Branczeiz Zsuzsanna grafikus 2012.
Nem került átadásra   2013.
Nem került átadásra   2014.
Nádorfi Gabriella régész 2015.
Nem került átadásra 2016.

Schmidl Ferenc Építészeti Díj 

Pordán Horváth Ferenc + építész 2014.
Szakál Csaba építész 2015.
Fodróczy  József építész 2016.

Pro Caritate Albae Regiae díj 

Márton Zoltán önkormányzati képviselő 2012.
Vámos Zsolt Alba Plaza igazgatója 2013.
Lajkó Csaba  Futó 2014.
Nagy Lajosné Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász, Alba Caritas Hungarica Alapítvány / karitászigazgató-ügyvivő 2015.
Magyar László Szent Kristóf Ház vezetője 2016.

"Év székesfehérvári vállalkozója" díj 

László István  Lászlóvill Kft.
tulajdonos-ügyvezetője
2008.
 Cserta János Alba Zöchling
ügyvezető igazgatója
2008.
Kántor Sándor Kántor Mechanika Kft. tulajdonos-alapítója 2009.
Kovácsné
Peresztegi-Nagy Mária
Árvácska 2000 Bt. tulajdonos, ügyvezető 2009.

Székesfehérvár Gazdaságáért Díj 

Kántor Sándor Kántor Mechanika Kft
tulajdonos-alapítója
2012.
nem került átadásra   2013.
Molnár Tamás  KDRFÜ igazgatója 2014.
dr. Papp Dénes Bericap Hungary igazgatója 2015.
Karikó Zsolt Hanon System Hungary Kft. 2016.

Pro Cultura Albae Regiae díj 

Fülöp Lászlóné könyvtár igazgató 2012.
Szele István Közművelődési Iroda vezetője 2013.
Szabad Színház   2014.
id. Major István Karmester 2015.
dr Arató Antal Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár  igazgatója 2016.
Cserta Gábor és családja 2017.

Székesfehérvár Ifjúságáért díj 

Rózsás Ildikó KAPTÁR Iroda vezetője 2015.
Somogyfoki Gáborné Ciszterci Szent István Gimnázium DÖK munkát segítő pedagógusa 2016.

Királyi Napok

Musica Sacra

Eseménynaptár

2017. Július
h
K
Sze
Cs
P
Szo
V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Webkamera

360 Fehérvár

Fehérvár Magazin

Nyitott tornatermek