Sima fehérvári siker Kiskunhalason

Továbbra is hibátlan a bajnoki rájátszásban a Fehérvár KC. A Kiskunhalas otthonában is nyertek a kézis lányok, pedig itt szenvedtek már vereséget ebben a szezonban. Most azonban végig magabiztosan játszottak, kiváló védekezésüknek köszönhetően nyertek, és őrzik a táblázaton elfoglalt 5. helyet, amely könnyen lehet, hogy nemzetközi kupaszereplést ér majd a következő idényben.
Kiskunhalas - Fehérvár KC 21-27
2013.04.20. 22:08 |

Ugyan Szamoránsky Anikó góljával a hazai csapat szerezte meg a vezetést Kiskunhalason, a szezon egyik legsimább győzelmét aratta a Fehérvár. Az FKC végi magabiztosan kézilabdázott, bár a Halas szinte végig ott loholt a nyakán. Tilingerék stabilan tartották két-három gólos előnyüket az első félidőben, bár fordulhattak volna néggyel is, egy korán ellőtt lehetőség után a kontrából Földes szépített egy másodperccel a szünet előtt, így 13-11 állt az eredményjelzőn.

A szünet után gyorsan egyenlített a Kiskunhalas, sőt a 35-ik percben 14-13-ra a vezetést is átvette. Ekkor jött két fehérvári kiállítás, 15 másodpercen belül, de Triscsuk kettős emberhátrányból is betalált és egyenlített. A folytatásban ugyan egyszer még vezetett a hazai együttes, de a fehérvári győzelem az utolsó tíz percben már nem forgott veszélyben. A halasi játékosok, ahogy fogyott az idő, úgy hibáztak egyre többet, amit Azariék könyörtelenül kihasználtak, és végül hat góllal 27-21-re győztet, ezzel továbbra is 100%-osak a rájátszásban. A Dunaújváros pedig legyőzte a Veszprémet, így három kör után magabiztosan, öt pont előnnyel vezeti a Fehérvár KC a középmezőnyt!
Kiskunhalas – Fehérvár 21-27 (11-13)
Fehérvár KC: Szikora – Azari 7, Triscsuk 6(3), Vaszari, Tilinger 4, Horváth 4, Zsigmond, Becséri, Németh K. 2, Siti E. 3, Emberovics 1