Római kori átkokkal, babonákkal zárul pénteken az izgalmas múzeumi előadás-sorozat

Utolsó fejezetéhez érkezik a sötét varázslatokról szóló, izgalmas előadás-sorozat a Szent István Király Múzeum szervezésében. Az augusztus 13-i, pénteki eseményen a római kori átkokról, babonákról, oldásokról mesélnek Kiss Alexandra és Agócs Nándor muzeológusok az Új Magyar Képtárban.
2021.08.11. 09:43 |
Római kori átkokkal, babonákkal zárul pénteken az izgalmas múzeumi előadás-sorozat

A mágia az események befolyásolásának varázslatos „művészete”, amely egyidős az emberiséggel. A római császárkorban korábban nem látott mértékű kereslet mutatkozott azon praktikák iránt, melyekről úgy hitték, hogy velük befolyásolni tudják a természetfölötti erőket, a történéseket. Erről tanúskodnak az ólomlemezekre vésett átoktáblák vagy varázstáblák, melyekből több is előkerült magyarországi régészeti feltárásokon.

A Szent István Király Múzeum előadás-sorozatának záró programján megtudhatjuk, hogy pontosan mitől féltek a római korban, és hogyan védekeztek az átkok ellen.

Az előadás augusztus 13-án, pénteken 19 órakor kezdődik az Új Magyar Képtárban, ahol Kiss Alexandra régész, muzeológus és Agócs Nándor PhD történész, muzeológus számít az érdeklődők figyelmére. A belépés díjtalan, szeretettel várnak minden érdeklődőt!