Remekelt a Linz ellen a Volán

Magosi Bálint kétszer talált be a liga talán legjobb formában lévő csapata ellen, másodszor üres kapuba a meccs végén - akkor vált teljessé az ünnep a jégcsarnokban. Ismét működött a hazai pálya varázsa, a Linz évek óta kikapni jár Fehérvárra, és hiába vezetett, majd zárkózott fel később, megint pont nélkül távozott. Végre emberelőnyből is eredményes volt a Volán,  de jó kapusteljesítmény is kellett a sikerhez.
Sapa Fehérvár AV19 - Linz 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)
2013.10.11. 21:42 |
Magosi Bálint kétszer talált be a liga talán legjobb formában lévő csapata ellen, másodszor üres kapuba a meccs végén - akkor vált teljessé az ünnep a jégcsarnokban. Ismét működött a hazai pálya varázsa, a Linz évek óta kikapni jár Fehérvárra, és hiába vezetett, majd zárkózott fel később, megint pont nélkül távozott. Végre emberelőnyből is eredményes volt a Volán, de jó kapusteljesítmény is kellett a sikerhez.

Bátran kezdett Marty Raymond csapata, persze egy klagenfurti győzelem után volt is ok az önbizalomra. Igaz, a Linz most erősebbnek tűnik, amit azzal is igazolt, hogy vezetést szerzett az amúgy kiegyenlített első harmadban. Szerencsére a több helyzetet kialakító és többször kapura lövő Volán még ugyanebben a játékrészben egyenlített, Magosi góljával. Ez a találat egyenlő létszám mellett született, ami a fehérváriak idei emberelőny-kihasználási statisztikája alapján nem meglepetés - de aztán a második harmadban...

...már jött az emberelőnyös gól is, mondjuk még nem klasszikus formában, hiszen Sikorcin büntetőből talált be, amikor szabálytalankodott vele szemben Lukas. De a lényeg, hogy "Laci" találatával sikerült megfordítani a mérkőzést, abszolút nem érdemtelenül, mást ne mondjunk, ebben a harmadban 15-8 volt a kapura lövési arány a javunkra. De a nagy csata még csak itt kezdődött, a harmadik játékrészben pedig volt izgalom bőven. Yellow Horn már "igazi" emberelőnyben lőtt gólt, de négy perc múltán emberhátrányból került közelebb a Linz.

Éppenséggel mi is üthettünk volna gólt létszámhátrányban, a fehérvári közönség indián származású kedvence egyedül vihette kapura a korongot - de ő nem talált be, így nagyon izgalmas volt a vége. Bálizsnak kellett emberhátrányban védenie, a végén pedig kapusukat is lehozták az osztrákok - ez azonban, ahogy lenni szokott, a másik félnek kedvezett. Magosi Bálint duplázta meg üres kapura góljai számát - a Linz ismét kapitulált Fehérváron!

Gl.: Magosi (2), Yelow-Horn, Sikorcin, illetve Lebler, Iberer.