Pozitív a mérleg - három győztes meccset is játszottak a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapatai

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapatai a mögöttük hagyott fordulóban három szép győzelmet is arattak. Bár kétszer vereséget szenvedtek, melyből az egyik nagyon szoros meccs volt
2023.02.23. 09:24 |

Női Amatőr NBI/B, Székesfehérvár, 13. forduló

Dávid Kornél KA-Törekvés SE 75:54 (21:14, 14:18, 15:11, 25:11)

Bukics Zsolt vezetőedző: A lányok az elejétől kezdve nagy akarattal és elszántsággal küzdöttek, de a védekezésbe sok hiba csúszott, az ellenfél ezt jó büntetőzéssel ki is használta. A második félidő közepétől változott a játék képe. Javult a védekezés és támadásban is sikeres volt a szerkezetváltás. A végjátékra már megnyugtató volt az előnyünk és magabiztos győzelemmel sikerült zárnunk.

Legjobb dobók: Zele Dorina 31/6, Frindt Nikolett 18/6, Angyal Nikolett 11.

Női Amatőr NBI/B, Székesfehérvár, 14. forduló

Dávid Kornél KA-UNI Győr SZESE 78:58 (22:20, 18:14, 23:9, 15:15)

Bukics Zsolt: A jó erőkből álló győri csapat ellen a kezdeti bizonytalanság után sikerült stabilabbá válni és az I. félidő további részében folyamatosan pár ponttal előttük jártunk. A harmadik negyed közepén egy 12:0-ás futással 20 pontosra
növeltük az előnyünket, ezt követően kiegyenlített lett a játék, a különbség sem változott. Megérdemelt győzelmet arattunk.

Ld.: Zele Dorina 21, Vas Beatrix 17/12.

Leány kadett (U16), Székesfehérvár, 1. forduló

Dávid Kornél KA-Török Flóris-Törekvés SE 80:39 (11:6, 24:8, 19:12, 26:13)

Bukics Zsolt: Egy hosszabb szünet után folytatódott a kadett bajnokság, immár a rájátszás
küzdelmeivel. Nehezen lendültünk játékba, a második negyedtől emeltünk a csapásszámon, a jó védekezésből sok lerohanást, gyors indítást tudtunk csinálni és megnyugtató előny birtokába jutottunk a szünetre. Ellenfelünk a folytatásra védekezést váltott és végig zónázta a 20 percet. Örömteli, hogy a lányok jól reagáltak erre és többször szemre tetszetős megoldásokkal játszottunk a területvédekezés ellen. Koncentráltan, igazi csapatként kosaraztunk ezen a délutánon.

Ld.: Sverteczki Sára 21, Nyulász Viktória14, Németh Anikó 12/3, Zeller Adrienn 10.

Leány kadett (U16), Miskolc, 2. forduló

DVTK Akadémia/B-Dávid Kornél KA 55:52 (10:14, 10:9, 20:13, 15:16)

Bukics Zsolt: Gyorsan és agresszívan játszó Diósgyőr ellen lassan vettük fel a játék ritmusát. A félidő közepére rendeztük a sorokat. Viszonylag sok volt a hiba, főleg támadásban, mindkét csapat részéről. Térfélcsere után hasonló mederben folyt a meccs, a hazai csapat ellépett 7-8 ponttal. A végjáték izgalmasan alakult, de az eredményt nem sikerült megfordítani. Ezen a délutánon nem voltunk kellően élesek és jó pár kritikus helyzetben hibáztunk. Nyerhető mérkőzés volt.

Ld.: Sverteczki Sára 14.

Férfi NBI/B, Székesfehérvár. 20. forduló

Dávid Kornél KA-MEAFC-Miskolc 67:81 (20:25, 14:20, 16:23, 17:14)

Andrea Turchetto vezetőedző: Azt a hátrányt vittük végig a mérkőzésen, amit az első néhány percben összeszedtünk. Többször volt esélyünk visszajönni a meccsbe, tíz pont köré vissza tudtunk kapaszkodni, de ott mindig hiba csúszott a
játékunkba, ezért nem tudtuk szorossá tenni a mérkőzést.

Ld.: Somogyfoki Szabolcs 19, Simon Benedek 12/3.

1. Egy győzelemre a bronztól

A bronzéremért zajló párharc szombati nyitányán az Alba Fehérvár 104-77-re verte hazai pályán a Zalaegerszeget, és az idegenbeli folytatásban is a Fejér vármegyeiek voltak jobbak, így már csak egy sikerre vannak a harmadik helytől. A csata pénteken folytatódik Székesfehérváron. Eredmény a 3. helyért, 2. mérkőzés: Zalakerámia ZTE KK - Arconic-Alba Fehérvár 67-83 (13-26, 16-20, 18-20, 20-17). Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az Alba javára. A csapat tudósítása:

2024.05.14.
  2. Legyünk minél többen

Jelképes, 500 forintos jegyárakkal várják a szurkolókat és minden futballszerető fehérvárit szombaton a szezonbeli utolsó, Diósgyőr elleni hazai Vidi-meccsre. A C1-C6, illetve D1-D6 szektorokba váltható meg a kedvezményes belépő. Ezzel is azt szeretné segíteni a város, hogy minél többen biztassák május 18-án 17.45 órától a csapatot.

2024.05.13.
  3. Tisztesség, fegyelem, becsület

A székesfehérvári Senshi Karate-Do Egyesület szervezésében közel 200 versenyző részvételével rendezték meg a II. Senshi Kupát. A verseny több korosztályban, három páston zajlott az István Király Általános Iskolában.