Csoportos konzultációt indított a pedagógiai szakszolgálat

Speciálisan a járványhelyzetre reagál a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat által elindított online szolgáltatáscsomagja, amely a pedagógusokat, illetve a szülőket/gyerekeket is megszólítja.
2020.04.08. 08:57 |
Csoportos konzultációt indított a pedagógiai szakszolgálat

Tanácsadás szülőknek a digitális oktatásból adódó nehézségek megoldására

A megye pedagógusai csoportos konzultációkon vehetnek részt keddenként, valamint egyéni tanácsadást tartanak szülőknek az intézmény szakemberei. A beszélgetések a digitális oktatásra való átállásból, illetve a bezártságból adódó problémák megoldásában segítenek.

A megye pedagógusai hat héten keresztül vehetnek részt konzultációkon: a jelentkezők keddenként Dr. Halász József gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvos és Dr. Lakatosné Pintér Anita konduktor-tanító vezetésével, illetve gyógypedagógus kollégák közreműködésével beszélhetnek az őket érintő nehézségekről, problémákról – amik az online digitális oktatáshoz, az átálláshoz kapcsolódnak. Minden jelentkezőnek legalább egy lehetőséget igyekeznek biztosítani a szervezők; a csoportos Zoom-konzultációra e-mail címmel kell regisztrálni.

Dr. Mile Anikó főigazgató elmondta, hogy a ma délelőtt zajlott beszélgetés résztvevői nagyon aktívak voltak – a konkrét problémák felvetése mellett volt olyan érdeklődő, aki tanulási szándékkal jelentkezett. A csoportban összesen hét óvodapedagógus, tanító és tanár konzultált az intézmény szakembereivel; ez egy jól kezelhető létszám ahhoz, hogy hatékony és eredményes legyen egy-egy megbeszélés, fogalmazott a főigazgató.

Az intézmény krízistanácsadásban jártas pszichológus csapata telefonos, illetve online segítséget kínál szülőknek, hogy a megváltozott körülmények között kialakult családi és szülő-gyermek nehézségeket hatékonyan tudják kezelni. Az egyéni tanácsadásra a fejermegyekrizisvonal@fejermepsz.hu e-mail címen lehet jelentkezni, röviden összefoglalva a probléma lényegét. A jelen helyzetre reflektáló, nevelési problémákat vizsgáló rövid Youtube-videókat, és a visszaállást segítő módszertani ajánlást is készítenek a Szakszolgálat munkatársai.

Közélet

  1. Indul az ételmentés

    Kezdődhet az ételek mentése, majd a rászorulókhoz történő eljuttatása az Alba Aréna és a Sóstói Stadion éttermeiben. Az ebédfőzésből és a rendezvényeken megmaradt, még fogyasztható ételeket egy speciálisan erre a célra kialakított hűtőben tárolják, majd 24 órán belül eljuttatják az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ által gondozott családoknak. A Városgondnokság és az Alba Bástya együttműködéséről az Arénában tartottak sajtótájékoztatót.

    2024.05.27.
  2. Okostanterem az Aranyban

    Országosan is egyedülálló okostantermet hoztak létre az Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Szekfű Gyula utcai épületében. A speciális nevelési igényű gyermekeknek kialakított okostantermet az Arconic támogatásával az Önkormányzat, a Székesfehérvári Tankerületi Központ, valamint a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány és az Alba Innovár együttműködésében valósították meg.

    2024.05.27.
  3. Okostanterm az Arany iskolában

    Az országban az első szegregált oktatási intézmény az Arany János Általános Iskola, amely okostantermet kapott. A diákok digitális oktatásának lehetősége a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítványnak és az Arconicnak köszönhető.

    2024.05.27.
  4. Koszorúzás a Hősök terén

    A Hősök napja alkalmából koszorúzásra került sor a Hősök terén található I. világháborús emlékműnél. A magyar hősök emléknapját minden év május utolsó vasárnapján tartják azokra a magyar katonákra és civilekre emlékezve, akik az életüket áldozták Magyarországért.

    2024.05.27.