Pásztor Bence második lett az U-23 as atlétikai Európa-bajnokságon

Lengyelországban, a bydgoszczi U23-as Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett az ARAK kalapácsvetője. Pásztor Bence a selejtezőszintet már első kísérletével alaposan túlteljesítette. A selejtezőben a legjobb eredményt elérve nyugodtan készülhetett a pénteki fináléra. Bár az aranyéremre nem, a dobogóra eséllyel pályázott Lévai Dóra tanítványa, hiszen a verseny előtt az európai ranglistán a negyedik helyen állt.
2017.07.14. 23:50 |
A döntőben Pásztor Bence dobott a legközelebb a legjobbjához. Kiegyensúlyozott teljesítménnyel a második sorozatban elért 71,49 méterrel az ötödik kísérletig vezetett Pásztor honfitársa, Halász Bence előtt. Utolsó előtti dobásával a szombathelyi ranglistavezető 73,30-at ért el, amivel átvette a vezetést. Pásztor már nem tudott válaszolni, 71,51-el második lett. Kettős magyar győzelem született tehát a férfi kalapácsvetésben. Harmadik helyen a német Alexej Mihajlov végzett.
A viadal másik ARAK-os résztvevője, Szabó Dániel 100 méteren 10,68-al a 28., 200 méteren 21,46-al a 21. helyen zárt.

1. Két góllal kapott ki a Fehérvár AV19 Innsbruckban

Bár rögtön az elején megszerezte a vezetést Innsbruckban a Fehérvár AV19, mégsem jött össze a pontszerzés, a hazaiak 4-2-re győztek. A Volán öt meccs után öt ponttal áll az EBEL tizedik helyén.Innsbruck – Fehérvár AV19 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)Gólszerzők: Clark (2), Teschauer, Lammers, illetve Erdély (2).

2017.09.23.
  2. Gyors góllal nyitott, de nem tudott győzni a Honvéd ellen a Videoton

Az ősz rangadójának nevezték a Vidinél a Honvéd elleni mérkőzést, amelyen a tavalyi szezon első két helyezettje találkozott. Nagyon jól indult a meccs a fehérváriaknak, Hadzic már a 3. percben vezetést szerzett. Ezt az első félidő végén kiegyenlítette a bajnoki címvédő, a másodikban pedig gyűrték egymást a csapatok különösebb eredmény nélkül. A döntetlennel maradt a két csapat közti ötpontos különbség, de a listavezető Vidi előnye a Ferencváros előtt már csak két pont.

2017.09.23.
  3. Indul a kosárszezon, Észtországban az Alba Fehérvár

A magyar bajnok és kupagyőztes Alba Fehévár szezonnyitó sajtótájékoztatóján elhangzott, a kosarasok nagyon magasra tették a lécet előző idénybeli sikereikkel, de a feltételek adottak hozzá, hogy idén is hasonló célokkal vágjanak neki a hazai sorozatoknak. A Bajnokok Ligájában vasárnap a Kalev Tallin otthonában, jövő kedden pedig a fehérvári visszavágón játszik az Alba.