Ahány hazai néző, annyi gól volt a Partizan-Vidi meccsen Belgrádban

Az Európa-liga selejtezőjének play-off körében Belgrádban lépett pályára a Videoton. A Partizan zártkapus stadionjában az első félidőben egyetlen komoly helyzet sem adódott a kapuk előtt, a Vidi problémái inkább sérülésekből fakadtak, kétszer is kényszerből kellett cserélnie Marko Nikolicsnak. A szünet után sem került fölénybe egyik csapat sem, a legnagyobb helyzetet a legutolsó pillanatban a Videoton hagyta ki. Gól nem esett, egy hét múlva 0-0-ról folytatják a csapatok a visszavágón.
2017.08.17. 21:55 |

Kovácsik – Szolnoki, Juhász, Fiola, Stopira – Nego, Pátkai, Hadzic (Géresi), Henty (Maric) – Lazovics, Scsepovics (Szabó B.) összeállításban kezdett Belgrádban, a csaknem teljesen üres stadionban a Partizan Beograd ellen. Azért csak majdnem volt üres a lelátó, mert az UEFA szigorú szabályai duplán sújtották a hazaiakat, mivel saját szurkolóikat nem engedhették be, de száz fehérvárinak helyet kellett biztosítaniuk. Volt hol… Így aztán a Vidi játékosai jól hallhatták a biztatást, amikor elkezdődött a meccs. Lazovics, mint egykori Partizan-játékos állítólag nem örült a párosításnak, de ez nem akadályozta meg abban, hogy veszélyes szögletekkel kezdjen, ráadásul egy sárga lapot is kiharcolt már a meccs legelején. Az első hazai kapura lövés Djurdjevics nevéhez fűződött, aki a 13. percben tévesztette el a jobb alsó sarkot.

Nem volt éppen eseménydús a félidő első fele, jól kombinált, de a tizenhatosnál veszélytelen volt a Partizan, a Vidi pedig pontatlanul próbált ellentámadásokat vezetni. Keménykedésben ellenben nem volt hiány, többször is ápolni kellett földön maradó játékost, és a szerbeken érezhető volt nem riadnak vissza a durvább belépőktől sem. Hadzicot le is kellett cserélni, Géresi állt be a helyére. A 32. percben Stopira bombázott mellé egy kipattanót, a másik kapu előtt Vulicsevics célozta meg a bal felsőt, Kovácsik a helyén volt. Szöglet és egy újabb lövés is jelezte, hogy próbál nyomni a Partizan. A Vidinek pedig már az első félidőben másodszor is kényszerből kellett cserélnie, mert Scsepovics sem tudta folytatni a játékot… A fiatal Szabó Bence állt be. Az első félidő utolsó perceiben kijött a Vidi, olykor okozott is kisebb zavart a hazaiak védelmében, de Géresi lemaradt Henty löbböléséről, így maradt a 0-0.

Tizenhárom másodperc telt el a második játékrészből, amikor Henty egy durvaságért sárgát kapott. A Partizan támadólag lépett fel, a védekezésben elkövetett hibák miatt közel jutott a Vidi kapujához.  Az 50. percben Jankovics nagyon jó helyről nagyon rossz szabadrúgást küldött kapu fölé, de három perccel később kiharcolt csaknem ugyanott egy másikat. Ezt Soumah lőtte, jobban sikerült, de szintén fölé ment. Az első Vidi-lehetőség a második félidőben Juhász szöglet utáni fejese volt az 58. percben, mellé bólintott a fehérvári kapitány. Vulicsevics lövése volt a válasz, letérdelve fogta Kovácsik. A 62. percben Nego tüzelt húsz méterről, középre ment a labda, Sztojkovics megfogta. A Partizan szerzett egy gólt, de les és lökés is megelőzte, jó döntést hozott a skót bíró, amikor nem adta meg. A nagy mezőnymunkát végző, de gyorsaságát ezen a meccsen érvényesíteni nem tudó Hentyt is le kellett cserélni, vagyis egyetlen cserét sem tudott taktikai okból végrehajtani Marko Nikolics. Nagy kockázatot egyik csapat sem vállalt, mintha eleve a visszavágóra akarták volna hagyni a döntést. A 93. percben így is megnyerhette volna a meccset a Vidi, mert ekkor Lazovics beadása után Pátkai lövését nagy bravúrral védte Sztojkovics. Maradt tehát minden kérdés megválaszolatlan, a jövő heti, felcsúti visszavágó dönti el, melyik csapat jut az Európa-liga főtáblájára.

Marko Nikolics: "Furcsa meccs volt így, hogy nem voltak nézők. Úgy mehetünk haza, hogy a visszavágón kell eldönteni a továbbjutást. A végén megvolt a lehetőségünk, de azt sem szabad elfelejteni, hogy már a meccs előtt voltak sérültjeink, eltiltottjaink, aztán közben hármat is kellett cserélni sérülés miatt, ez is megnehezítette a dolgunkat."

Patizan Beograd - Videoton 0-0