Parádés fináléval győzött Oroszlányban az Alba Fehérvár

Három negyed után még 74-72 arányban vezetett az Oroszlány azonban a negyedik negyedben hamar 14 pontos előnyt épített ki az Alba, onnantól pedig már az egész csapat extázisban kosárlabdázott, és így fehérvári győzelemmel zárult a mérkőzés. MVM-OSE Lions – Arconic-Alba Fehérvár 88-106 (23-28, 33-24, 18-20, 14-34)
2024.01.13. 21:40 |

MVM-OSE Lions – Arconic-Alba Fehérvár 88-106 (23-28, 33-24, 18-20, 14-34)

Oroszlány: Riddley 20/9, Balsay 3/3, Gholston 19/3, John Jr. 5/3, Polutak 10. Csere: Illés -, Thomas 27/6, Ruják 4, Árva-File

Alba: Siyani Chambers 22/18, Kass Balázs 5/3, Jordan Barnett 8, Isaiah Philmore 17/6, James Dickey 10. Csere: Vojvoda Dávid 20/6, Balogh Máté -, Takács Milán 3/3, Anthony Roberts 21/9.

A mérkőzést követően így értékelt Jandro Zubillaga, az Alba mestere

"Először is szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, mert ebben a szezonban hihetetlen, mennyire támogatnak bennünket. Azt hiszem ez az ötödik szezonom itt és az elején éppen Oroszlányon játszottunk egy edzőmérkőzésen, és valami különlegeset éreztem itt. Nagyon szeretek ide járni játszani, a szurkolók is nagyon jók. Nagyon tisztelem Oroszlányt és a legjobbakat kívánom nekik. A meccsel kapcsolatban azt gondolom, hogy el kell kerülnünk az ilyen védekezést, mert az Oroszlány sok pontot szerzett így, igaz nehéz dobásokból is, de valamit nem jól csináltunk, mert igencsak tűzre kaptak. Ezeket az apró hibákat el kell kerülni, mert minden hibából aztán pontot kapunk. Tudjuk, hogy jól dobtunk, de a kosárlabda sok dologból áll, védekezésben javulni kell, ahogyan a második félidőben is tettük karakterben és küzdésben. Megköszönöm a játékosaimnak, mert amit a második félidőben tettek, az hihetetlen volt. Különösen boldog vagyok, mert néhányuknak nem volt könnyű az elmúlt két hét, ezért is gratulálok, nagyon tisztelem őket. Most a következő meccsen kell már gondolkodnunk, a Kecskemét ellen játszunk majd, aki nehéz ellenfél. Oroszlánynak tényleg a legjobbakat kívánom."