Papírforma a Ferencváros otthonában – tizenegy góllal kikapott az Alba Fehérvár KC

A Bajnokok Ligájától néhány nappal ezelőtt búcsúzó Ferencváros hozta a formáját és 36-25-re verte az Alba Fehérvár KC-t az Elek Gyula Arénában. A fővárosiak első félidei 7-0-ás rohama gyakorlatilag eldöntötte a meccset. 20-13-as félidő után 36-25-re győzött az FTC, amely továbbra is második a bajnoki tabellán. Az Alba Fehérvár KC a hatodik helyen áll.

FTC – Alba Fehérvár KC 36-25 (20-13)

2017.04.19. 20:19 |

Erős félház várta a csapatokat az Elek Gyula Arénában. A Ferencváros a hétvégi BL búcsú, az Alba Fehérvár pedig a DVSC elleni hatgólos bajnoki diadal után lépett pályára. A mérkőzés elején a kék-feketében játszó fehérvári alakulat tartotta a lépést a hazaiakkal. Az első tíz percben Herr Orsi kivédte a Fradi „szemét”, támadásban pedig Kazai Anita pimasz ejtése jelezte, hogy nem feltett kézzel érkeztek a fehérváriak az FTC otthonába. Schatzl és Pena góljával elment kettővel a Fradi, de a másik oldalon Bandelier keresztléces bombagólja élményszámba ment! A Ferencváros felgyorsított és állandósította az egy-két, majd több gólos vezetést, ráadásul a 22. percben bal térdét fájlalva lent maradt a parketten Biljana Bandelier. A szerb-franciát le is kellett cserélnie Deli Rita vezetőedzőnek. Sajnos Bandelier-vel együtt kis időre a fehérvári gólok is „távoztak”. Joggal élénkültek meg a hazai drukkerek, mivel az FTC 7-0-ás rohamot produkált tíz perc alatt. Az Alba gólcsendjét Mendy törte meg, ez – és a Herr Orsi által kivédett hétméteres - arra volt elég, hogy a félidőre hét gólra, 20-13-ra felzárkózzon az Alba Fehérvár KC.

Jól indult (volna) a folytatás, Mendy lövése beakadt, Lavko azonban a kapufára pattintotta egy hetest, ráadásul a másik oldalon Faluvégi betalált, így megint hét gól volt közte. Jó hír, hogy Bandelier visszatért a második félidő felénél, de sajnos ekkor már 27-18-at mutatott az eredményjelző. Az első emberelőnyt nem tudták gólra váltani a fehérvári lányok a játékrész felénél – pedig Deli Rita időt is kért. A 49. percben Mészáros Rea gólja után már tízzel ment a Fradi. Elek Gábor tanítványai tartották a tempót és az utolsó öt perc 32-23-as állásnál kezdődött meg. Mészáros Reával nem tudtunk mit kezdeni: a válogatott beálló is termelte a gólokat. Az Albánál több fiatal is lehetőséget kapott: így Rózsás Josephine és Boldizsár Bianka is lehetőséget kapott a Fradi ellen. 36-25 lett a vége.

Alba Fehérvár KC: Herr O., Sipeki (kapusok) – Májer, Rideg 1, Lavko 6, Mendy 5, Tilinger 3, Pelczéder, Hajdúch 2, Ishitate, Bandelier 5, Boldizsár 1, Klikovac 1, Kazai 1, Rózsás.