Pakson szenvedett vereséget az Albacomp

75-56 arányú vereséget szenvedett az Albacomp kosárlabdacsapata a bajnoki elődöntő 2. mérkőzésén a Paksi Atomerőmű otthonában. A fehérváriaknál Góbi 13, Spivey 9, Bencze 8 pontot szerzett. A három győzelemig tartó párharc állása 1-1. Folytatás szombaton Székesfehérváron.

2004.05.06. 11:03 |

Az elődöntő 2. mérkőzésén Pakson csapott össze a két gárda szerda este. Az első mérkőzésen hazai pályán az Albacomp magabiztosan győzött 73-60 arányban. A tegnapi mérkőzésen az volt a kérdés, hogy a Paks életben tudja-e tartani továbbjutási reményeit. Nos, az eredményből látszik, a válasz igen.

Fodor duplája és büntetőjével kezdődött a mérkőzés, Mészáros azonban rögtön egyenlített egy triplával. A 4. perc végén Boros pontjaival már 5-tel vezetett az Albacomp (6-11). Ekkor azt hittük a fehérváriak idegenben is győznek. A paksiak azonban fél perc alatt kiegyenlítettekm, sőt Davis zsákolásával a vezetést is átvették  a 6. percben (13-11). Két perccel a vége előtt Kiss Zsolt triplájával már 6 volt közötte (20-14). A különbség már nem változott a negyed végére (22-16).

Lapov duplája nyitotta a második negyedet. A 2. perc végére azonban 9 pontra nőtt a különbség, ekkor Bencze és Nyilas is pályára lépett Lapov és Fodor helyére. Kiss ismét betalált távolról, így a 6. perc elején 14 pont volt már a különbség. Farkas Sándor, az Albacomp vezetőedzője rögtön időt kért. Két perccel később Davis villogott, így 40-25 volt az állás a paksiak javára. Ez lett a félidei végeredmény is.

Spivey hármasával kezdődött a harmadik negyed. A játékrész közepére minimálisan tudta csak csökkenteni hátrányát az Albacomp (46-34). Ebben a negyedben Ridl volt a hazaiak húzó embere 8 szerzett pontjával, így az utolsó percben már 18 pont volt a különbség, sőt az utolsó játékrészt 23 pontos előnnyel várhatta az ASE (64-41).

Az Albacomp továbbra sem tudott mit kezdeni a paksiak védekezésével, így az utolsó negyed 3. percében 68-43 volt az állás. A végén Soós, Dávid és Wittmann is beállt, és utóbbi játékos 5 pontot szerzett rövid idő alatt, így a különbség 20 pont alá csökkent.

A paksiak remek védekezésüknek és a több lepattanó szerzésnek köszönhetik győzelmüket. A párharc szombaton Fehérváron folytatódik.