Ott kezdték az akadémisták ahol tavasszal abbahagyták

Magabiztos fehérvári győzelemmel indult az EBEL U20-as bajnokságának idei kiírása. A címvédő Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia a Vienna Capitals együttesét fektette két vállra szerda este hazai pályán.
Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia - Vienna Capitals 7-3 (3-0, 3-1, 1-2)
2013.09.04. 21:49 |

Az talán közhely, hogy a bajnokot mindig mindenki le akarja győzni, de az is igaz, hogy az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia U20-as együttese nem véletlenül lett az előző szezonban bajnok. Ezt a fiatalok bizonyították is a bécsiek elleni szezon rajton. Egy harmadnyi játék után már 3-0-ra vezetett a Fehérvár, a második harmad 15. percében Pillók gólja után pedig már 6-1 állt az eredményjelzőn. A záró harmadot ugyan megnyerték az osztrákok, így is kijelenthető sima győzelemmell indított a második alkalommal kiírt EBEL U20-at, a vége 7-3 lett. A találkozó után az Akadémia U20-as együttesének vezetőedzője, Tyler Dietrich úgy nyilatkozott, örül a győzelemnek, de természetesen maradéktalanul azért nem lehet elégedett a látottakkal, főleg a záró 20 perccel, de a cél nem más mint a címvédés, igaz hozzátette, ez nem lesz egyszerű, mert mindenki le akarja győzni a címvédőt.

Gólszerzők: Szabó, Sárpátki (2), Pillók, Vincze, Vokla, Tóth G. illetve Seidl (2), Perktold