Osztrák jégkorongliga - Sorozatban hatodszor nyert a listavezető Fehérvár

Az éllovas Hydro Fehérvár AV19 hosszabbítás után 3-2-re győzött a Pioneers Vorarlberg Feldkirch vendégeként az osztrák jégkorongliga egyetlen csütörtöki mérkőzésén.
Pioneers Vorarlberg Feldkirch - Hydro Fehérvár AV19 2-3 (1-0, 0-2, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után
2023.12.21. 21:58 |

Korán vezetést szerzett a 13 együttest felvonultató ligában kilencedik helyen álló házigazda, Kiss Dávid alakulata viszont a második harmadban négy perc alatt fordítani tudott. Egészen a 60. percig úgy tűnt, ez jelenti a végeredményt is, ám 57 másodperccel a dudaszó előtt az osztrák gárda egyenlített. A ráadásban az első fehérvári gólt is szerző Hári János villant.

A listavezető székesfehérvári gárdának nyolc vereség mellett ez volt a 21., sorozatban a hatodik sikere, így 61 ponttal áll az osztrák központú bajnokságban, előnye hat pont a két meccsel kevesebbet játszó Salzburg előtt.

1. Egy győzelemre a bronztól

A bronzéremért zajló párharc szombati nyitányán az Alba Fehérvár 104-77-re verte hazai pályán a Zalaegerszeget, és az idegenbeli folytatásban is a Fejér vármegyeiek voltak jobbak, így már csak egy sikerre vannak a harmadik helytől. A csata pénteken folytatódik Székesfehérváron. Eredmény a 3. helyért, 2. mérkőzés: Zalakerámia ZTE KK - Arconic-Alba Fehérvár 67-83 (13-26, 16-20, 18-20, 20-17). Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az Alba javára. A csapat tudósítása:

2024.05.14.
  2. Legyünk minél többen

Jelképes, 500 forintos jegyárakkal várják a szurkolókat és minden futballszerető fehérvárit szombaton a szezonbeli utolsó, Diósgyőr elleni hazai Vidi-meccsre. A C1-C6, illetve D1-D6 szektorokba váltható meg a kedvezményes belépő. Ezzel is azt szeretné segíteni a város, hogy minél többen biztassák május 18-án 17.45 órától a csapatot.

2024.05.13.
  3. Tisztesség, fegyelem, becsület

A székesfehérvári Senshi Karate-Do Egyesület szervezésében közel 200 versenyző részvételével rendezték meg a II. Senshi Kupát. A verseny több korosztályban, három páston zajlott az István Király Általános Iskolában.