Óriási csatában, 0-2-ről felállva nyerte meg a MÁV Előre a röplabda megyei rangadót

Nagy csatában, 0-2-ről 3-2-re fordítva győzte le a MÁV Előre SC a Dunaferr SE-t az NB I-es férfi röplabda-bajnokság alapszakaszának 19. fordulójában. Németh Ödön együttese a presztízs-győzelem mellett fontos pontokat is gyűjtött. MÁV Előre SC - Dunaferr SE 3:2 (-14, -23, 22, 17, 11)
2018.02.12. 09:20 |

Majdnem teljesen vesztes állásból állt fel az élvonal újonca a dunaújvárosiak elleni találkozón, hiszen az első játékrészt 25-14-re, a másodikat pedig 25-23-ra elveszítette. A harmadik szett azonban nem a vendégek végső sikerét, hanem a mieink felzárkózását hozta, amikor is 25-22-re sikerült győzni. A negyedik és az ötödik játszmában már inkább a fehérváriak akarata érvényesült, előbbit 25-17-re, utóbbit 15-11-re hozták.

MÁV Előre SC - Dunaferr SE 3:2 (-14, -23, 22, 17, 11)
MÁV: Náhol G., Balogh P., Kiss M., Németh Zs., Neukum G., Damsits L. Csere: Nagy Á. (liberó), Sziládi D., Szőke Z., Stefanovics K. Vezetőedző: Németh Ödön.

Nagyon örülök, hogy sikerült megnyerni ezt a megyei rangadót, ráadásul ezúttal is fontos pontokat szereztünk.” - mondta a mérkőzést követően Németh Ödön vezetőedző.

1. Teqball, streetball és röplabda a Fehérvári Sport Nagyhét nyitányán

Megkezdődött a Fehérvári Sport Nagyhét, a hétvégi Sprint Triatlon Európa Kupa felvezető programja ma a Bregyó-közi Sportcentrumban. A sportolni vágyó székesfehérváriakat a hét további részében futó- és kerékpárversennyel, gyermekprogramokkal és sárkányhajózással, valamint kerekasztal beszélgetéssel is várják a szombati Európa Kupa előtt.

2018.08.21.
  2. Telt ház előtt alkotna nagyot a sikerre éhes Vidi a Groupama Arénában

Marko Nikolics, a MOL Vidi FC vezetőedzője és Juhász Roland az együttes csapatkapitánya is arra bíztatja a szurkolókat, hogy legyenek minél többen a lelátókon az AEK Athén elleni Bajnokok Ligája rájátszás első felvonásán. A szerb tréner hisz csapatában, amellyel a BL főtáblájára masírozna.

2018.08.21.
  3. Bakos Károly bronzérmes lett a barcelonai Masters Súlyemelő Világbajnokságon

Bakos Károly, a Fehérvár Rugby Club súlyemelő szakosztályának 1943-as születésű vezetőedzője bronzérmet szerzett a barcelonai Masters Súlyemelő Világbajnokságon, a 105 kilogrammosok mezőnyének M 75 korosztályban. Bakos Károly szakítását 42 kilogrammon kezdte, majd 46-tal folytatta, eredményesen. Az 50 kg nem sikeredett, igaz, így is a 4. helyen állt ekkor. Lökésben 56, 60 majd 62 kg-os sikeres lökéseivel, 108 kilogramm összetett eredményével 49 év után ismét világbajnoki dobogóra léphetett.

2018.08.21.
  4. Sima Vidi-győzelem a forduló előtt hibátlan Honvéd otthonában

Első idegenbeli bajnokiját játszotta a szezonban a  MOL Vidi, a négy forduló után még hibátlan Honvéd vendégeként. A meccset a kispesti pálya közelgő átépítése miatt az MTK stadionjában rendezték, és hamar vezethetett volna a Vidi, de megint büntetőt rontott. Utána viszont két gólt szerzett a Nikolics-csapat és emberelőnybe is került szünetig. Utána pedig gyorsan növelte előnyét, hamar eldőlt a rangadó.