Olimpián is képviselné a fehérvári színeket Balogh Bálint, magyar bajnok ökölvívó

Balogh Bálint, a Fehérvár Küzdősport Egyesület Ökölvívó Szakosztályának versenyzője 2018-ban serdülő magyar bajnoki ezüstérmet, 2019-ben, első éves juniorként bajnoki címet, míg idén bronzérmet szerzett. A még mindig nem egészen 17 esztendős, edzői és sportmasszőri tanulmányokat folytató fiatal bunyós legfőbb célkitűzése, hogy olimpián is képviselhesse a magyar és a fehérvári színeket.
2020.12.30. 10:05 |

Miért éppen az ökölvívást választottad, mikor csapott meg először az edzőterem, illetőleg a kesztyű „illata"?

Nagyon szeretem a küzdősportokat, szerintem az olimpiai ökölvívás mind közül a legkeményebb és a legnehezebb sportág. Már a születésemnél eldőlt, hogy milyen sportágat választok, mert amikor édesapám meglátott és először megfogta a kezem azt monda édesanyámnak: „ez a gyerek biztosan bokszoló lesz, nézd mekkora ökle van!”

Szüleim erős, talpraesett emberek, akik gyerekkoruk óta dolgoztak. Édesapám nagy álma volt, hogy ökölvívó versenyző legyek, de mielőtt engem bajnoknak láthatott volna sajnos eltávozott a földi életből, így édesanyámmal éljük mindennapjainkat, nehéz körülmények között, de ez engem nem gátol, hanem még inkább motivál. Iskolába járok, dolgozom, és mindemellett edzek.

Már az első edzés után éreztem, hogy ez az én sportom.

Edzőmre, Turós Arnoldra mindig, mindenben számíthatok, ami nagyobb erőt ad, mintha naponta háromszor edzenék. Arnold mindig azt mondja, hogy a legnehezebb életet a legerősebb embereknek szánja a Jóisten.

Mi motivál, milyen célokat szeretnél elérni?

Édesapám emlékére szeretnék nagyot alkotni. A 2024-es olimpia a célom, úgy érzem, hogy az edzőm és én elég motiváltak vagyunk arra, hogy eljussunk oda, ahová csak kevesek juthatnak el.

Mindig nehéz dolgom volt, ezért nem félek a kihívásoktól. Kezdőként nem voltam a legügyesebb, mégis többször győztesként hagytam el a ringet. Amikor megnyertem a magyar bajnoki címet, akkor is a legnépesebb súlycsoport nehezebb ágára kerültem, minden nap válogatott versenyzővel találtam szemben magam és mindegyiket megvertem.

Életem első országos bajnokságán ezüstéremig jutottam, elsőéves juniorként magyar bajnok lettem, az idei országos bajnokságon bronzérmet szereztem, így mindhárom fokán álltam már a dobogónak és ígérhetem, hogy jövőre is mindent megteszek az eredményes szereplésért.