Október 2-tól pályázhatnak a civil szervezetek a Nemzeti Együttműködési Alapra

Október 2-án jelennek meg a Nemzeti Együttműködési Alap 2024-es összevont pályázati kiírásai, majd október 16-tól már az egyszerűsített kiírások keretében is folyamodhatnak támogatásért a civil szervezetek. A Városi Civil Alap (nem azonos az önkormányzat tavaszi civil pályázatával) kiírásai már folyamatban vannak, ennek keretében október 2-ig várják a pályázatokat.
2023.09.06. 20:16 |
Október 2-tól pályázhatnak a civil szervezetek a Nemzeti Együttműködési Alapra

A "CIVIL INFO – NEA 2024” című országos tájékoztató rendezvény székesfehérvári előadására került sor szerdán, a Vármegyeházán az Echo Innovációs Műhely, mint a Fejér Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ címbirtokosa szervezésében.

A rendezvényen a Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkársága munkatársai tájékoztatták a résztvevőket a NEA pályázatokról, a felhasználható forrásokról, továbbá a Városi Civil Alapról.

A résztvevőket elsőként dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke köszöntötte, aki arra kérte a civil szervezeteket, hogy a partnerségre fókuszáljanak, és helyezzenek a korábbinál nagyobb hangsúlyt a tudatos, megvalósítható költségtervezésre. Irodájuk a továbbiakban is rendelkezésre áll, és segíti a civileket a pályázati időszakban személyesen, e-mailben és telefonon egyaránt.

Egy társadalom akkor működik jól, ha minél erősebb a civil rétege. A civilek összefogása erőt ad a társadalom számára – fogalmazott köszöntőjében Pálffy Károly, a Fejér Vármegyei Közgyűlés alelnöke. Hozzátette, a Miniszterelnökség olyan lehetőséget kínál, ami nagyban támogatja a civileket, így velük együtt, közösen tudjuk építeni hazánkat, a vármegyénket és a megyei településeken élőket.

A civilek munkája által lesz tele élettel Székesfehérvár és Fejér vármegye! E nélkül üresebb, szegényebb lenne a városunk, vármegyénk – mondta a fórumon Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, miniszterhelyettes. Arra kérte a civil szervezeteket, hogy éljenek az új pályázati lehetőségekkel.

A köszöntőket követő első előadáson Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkárság helyettes államtitkára ismertette az Nemzeti Együttműködési Alap által nyújtott lehetőségeket. Elhangzott, hogy a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. honlapján 2023. október 2-án 14.00 órakor nyílnak meg a 2024-es NEA összevont pályázati kiírásai, melyek keretében november 2-ig várják a pályázatokat, míg október 16-a és november 16-a között lehet jelentkezni az egyszerűsített pályázati kiírásokra. A NEA teljes keretösszege közel 14 milliárd forint, ami mintegy 3 milliárd forinttal több a tavalyihoz képest.

Egyesületek, alapítványok pályázhatnak gyakorlatilag bármilyen olyan cél megjelölésével, amely értékteremtő és hasznos a társadalomra, különös tekintettel a helyi közösségre nézve.

A Városi Civil Alap új pályázati kiírásai szeptember 1-jén jelentek meg, és október 2-án, délelőtt 10.00 órakor zárulnak. Az 5000 fő feletti településeken székhellyel rendelkező civil szervezetek a Miniszterelnökség által biztosított forrásokra 5 kategóriában: működésre, eszközbeszerzésre, ingatlanfelújításra, gépjármű beszerzésre, programszervezésre és kommunikációs tevékenységre pályázhatnak. A fórumon szó volt még a 2023. évi összevont, egyszerűsített és normatív pályázatainak tapasztalatairól, a Helyettes Államtitkárság civil területet érintő szakmai programjairól, eseményeiről, továbbá részletes tájékoztató hangzott el a NEA 2024. évi összevont és egyszerűsített pályázatai kiírásairól.