Nyolc éve, 2005. május 23-án nyert EHF-kupát a Fehérvár

A Cornexi-Alcoa napra pontosan nyolc éve fogadta a Jégcsarnokban a Győri ETO együttesét az EHF-kupa döntőjének visszavágóján. Az akkor Szabó Edina vezette alakulatnak hatgólos hátrányt kellett ledolgoznia a sikerhez. A csoda végül összejött, a Cornexi 14-6-os félidő után végül kilenc góllal 28-19-re győzött. Története során először, és eddig utoljára nyert nemzetközi kupát a fehérvári női kézilabda csapat!
2013.05.23. 12:15 |

A Győri ETO bár akkoriban még nem volt egyeduralkodó a magyar kézilabda egén, mint napjainkban, de már akkor is meghatározó szereplője volt a sportágnak hazánkban. A teljesség igénye nélkül már akkor is olyan játékosok erősítették a Rába partiakat, mint Görbicz, Bradeanu, Dokic, vagy Vérten. Az első mérkőzésen 27-21-re nyert az ETO, így komoly feladat előtt álltak a fehérvári lányok, akiknél már akkor ott volt a pályán a mai együttes szélsője, Vaszari Virág, de a kupagyőztes csapat meghatározó tagja volt Siti Beáta, a Fehérvár KC edzője, és Sugár Tímea kapusedző is.
A csodát pedig végrehajtotta az akkori nevén Cornexi-Alcoa-HSB Holding! Már az első harminc perc alatt eltüntette hatgólos hátrányát a fehérvári gárda, a Jégcsarnokban tomboló 4000 szurkoló többségének nagy örömére. A szünetben 14-6-ra vezettek Sitiék. A folytatásra egy sokkal agresszívebben védekező Győr jött ki a pályára, de nem tudtak látótávolságon belülre kerülni Görbiczék. Sőt! Nyolc perccel a vége előtt Kenyeres Fanni gólja után már 25-11 állt az eredményjelzőn, és ekkor már a nagyjából 600 fős győri drukkerhad sem bízott a zöld-fehér győzelemben. Végül 28-19-re győzött a Cornexi, ezzel megszerezte Székesfehérvár első jelentős nemzetközi kupasikerét csapatsportágban!
A maiak, Vaszari Virággal a szélen, Siti Beával, és Sugár Tímeával a padon, a következő idényben megint az EHF-kpubán szerepelhetnek, köszönhetően éppen a Győr Bajnokok Ligája győzelmének, valamint a bajnokságban elért ötödik helynek!

Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Győri ETO: 28-19 (14-6)

Székesfehérvár, jégcsarnok, 4000 néző. Vezette: Vakula, Liudovyk (ukránok).

Cornexi-Alcoa-HSB Holding: SUGÁR - BALOGH 7/1, KORDYUK 5, SZABÓ 1, SITI 2, TÁPAI 8/3, KENYERES 1, csere: FEKETE (kapus), TÓTH K. 4, ULJANICH, VÁMOS, LÕW 1, ÕRI, VASZARI. Vezetőedző: SZABÓ EDINA, edzők: RÁCZ MARIANN, HIRT KÁROLY.

Győri ETO: Sirina - Kovacicova, Bradeanu 3, DOKIC 3, GOGIRLA 4/1, Juhász, Vérten 1, csere: Herr és Petróczi (kapusok), Görbicz 3, Mörtel 5/4, Borbás, Temes. Vezetőedző: Róth Kálmán.

Hétméteres: 4/4, ill. 7/5; Kiállítás: 18, illetve 12 perc.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 2-0, 8.: 4-2, 11.: 5-3, 14.: 8-3, 19.: 10-3, 24.: 10-4, 35.: 17-7, 39.: 19-9, 44.: 22-11, 47.: 23-11, 53.: 25-11.